Osmaši na Sajmu obrazovanja i Festivalu znanosti

Dana 17. svibnja 2024. godine u gospodarskom centru Osijek održan je „Sajam obrazovanja” koji je bio namijenjen učenicima osmih razreda osnovnih škola. Na sajmu su se predstavljale sve srednje škole i učenički domovi na području Osječko-baranjske županije. Učenicima su putem informativnih štandova pružene sve važne informacije o pojedinim srednjim školama. Također su se na sajmu predstavili i Hrvatska vojska, MUP  i Državna vatrogasna škola.  Osmaši su naše škole u pratnji svojih razrednica Maje Lesjak i Mirele Bazikić također posjetili sajam. S obzirom na sve važne informacije koje smo prikupili na sajmu, neki su učenici potvrdili svoj odabir srednje škole za koju su se već ranije odlučili, dok je nesigurnim učenicima sajam, nadam se, barem malo pomogao u odluci. Na sajmu je sudjelovalo oko 2500 učenika s područja cijele OBŽ te su se organizatori potrudili detaljno prezentirati sve srednje škole. Nakon što smo razgledali sve štandove i obišli Gospodarski centar, uputili smo se sa svojim razrednicama na Fakultet agrobiotehničkih znanosti Osijek gdje se održavao Festival znanosti. Imali smo priliku sudjelovati u mnogo različitih interaktivnih radionica koje pokrivaju razne znanstvene discipline. Nakon toga posjetili smo Građevinski fakultet koji smo obišli u pratnji profesorice matematike koja nas je provela kroz fakultet i to je ujedno bila zadnja lokacija koju smo posjetili toga dana. Uglavnom, cjelokupni dojam posjećenih lokacija je kako na mene tako i na ostale učenike ostavio pozitivan dojam te ćemo to pamtiti kao jedno lijepo iskustvo.

Iris Šašvari, 8.c

objavio: Ivana Norac   datum: 27. 5. 2024.

« Srpanj 2024 »