Sportski dan

Velike ljetne vrućine natjerale su nas da naš tradicionalni sportski dan premjestimo na rujan i početak nove školske godine. Pokazalo se to kao pun pogodak jer je temperatura bila ugodna, a učenici željni druženja i sportskih natjecanja. Tako smo četvrtak, 19. rujna, proveli u sportskom duhu i zajedničkim sportskim aktivnostima, a pridružili su nam se i naši učenici iz PŠ Grabovac i PŠ Karanac sa svojim učiteljicama.

Dok su se u dvorani održavale zanimljive sportske i štafetne aktivnosti za učenike razredne nastave, vanjski sportski tereni bili su rezervirani za predmetnu nastavu.

Dječaci 7. i 8. razreda igrali su nogomet, dok su učenici 5. i 6. razreda igrali graničar.

Nogomet je, kao i obično, bio napet i nepredvidiv, posebice u utakmici između 7.a i 7.c razreda, gdje su pobjedu ipak odnijeli “cekani” nakon raspucavanja penala. U kategoriji osmaša također su pobijedili “cekani” i zasluženo slavili.

Na drugom terenu igrao se graničar po pravim sportskim pravilima, a sudci su bili ravnatelj Ivica Progmet i pedagoginja Andrea Poljarević. Dok su “cekani” bili bolji u nogometu, “akani” su se iskazali u graničaru. Tako su nakon uzbudljivih dvoboja slavili 5.a i 6.a razred. Nakon predmetne nastave, graničar su nastavili borbeno igrati učenici razredne nastave sa svojim učiteljicama.

Osim nogometa i graničara, djevojke su u dvorani zaigrale odbojku, a osim toga učenici su sudjelovali u međuaktivnostima poput badmintona, vožnje bicikla na poligonu, stolnoga tenisa i dr.

Uživali smo u danu ispunjenom sportskim aktivnostima i lagano se zagrijali za početak nove školske godine!

Ivana Horvat, učiteljica hrvatskoga jezika

objavio: Marijana Jakelić   datum: 24. 9. 2024.

« Rujan 2024 »