PLAN UPISA djece u prvi razred osnovne škole za školsku godinu 2021./2022.

Autor: Ivica Prgomet, 3. 2. 2021.

Sukladno Planu upisa Upravnog odjela za obrazovanje u Osječko-baranjskoj županiji obavještavamo kako su  Obveznici upisa u osnovnu školu, za školsku 2021./2022. godinu, djeca rođena u razdoblju od

1. travnja 2014. do 31. ožujka 2015. godine.

Prije upisa u prvi razred osnovne škole obvezno je utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta.
Psihofizičko stanje djeteta utvrđuje Stručno povjerenstvo osnovne škole koje će napraviti plan nakon izvršene predprijave.

PREDPRIJAVE

primat će se u razdoblju

od 1. veljače do 12. veljače.

u redovnom vremenu tajništva škole

na telefon 031/730-661 ili

putem ankete na mrežnim stranicama škole:

Potrebni podaci:  Ime, prezime, datum i mjesto rođenja, OIB djeteta, adresa stanovanja i kontakti roditelja

Podaci se prikupljaju/čuvaju/obrađuju u navedenu svrhu u skladu s Općom uredbom o zaštiti osobnih podataka (GDPR).

Pozivamo roditelje da uredno prijave prebivalište i boravište djece (doseljenje, preseljenje i sl.).

Za roditelje koji ne upišu dijete u osnovnu školu, sukladno odredbi članka 19. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školu, propisana je novčana kazna za prekršaj.

PREGLEDI

djece odvijat će se prema rasporedu kojega će Stručna povjerenstva osnovnih škola dogovoriti s nadležnim liječnicima školske medicine i oglasiti na oglasnim pločama i mrežnim stranicama škola.

Nakon izvršenih predprijava roditelj će dobiti povratnu informaciju o terminu i tijeku pregleda.

U slučaju da dijete ne može pristupiti utvrđivanju psihofizičkoga stanja u vremenu koje je utvrđeno rasporedom pregleda, roditelj je dužan do 31. svibnja godine o tome obavijestiti Stručno povjerenstvo škole kojoj dijete pripada prema upisnom području, koje će utvrditi drugo odgovarajuće vrijeme, a najkasnije do početka školske godine.

*Za prijevremeni upis, odgodu  upisa u prvi razred, privremeno oslobađanje djeteta od upisa u prvi razred osnovne škole te upis učenika u prvi razred osnovne škole kojoj ne pripada prema upisnom području potrebno je ispuniti dodatne obrasce. Dodatne informacije kao i obrasce zahtjeva mogu se dobiti u osnovnoškolskoj ustanovi, a nalaze se i na mrežnoj stranici Škole,  Upravnom odjelu za obrazovanje: www.obz.hr ili se mogu preuzeti osobno u spomenutom Uredu.

« Lipanj 2021 »