ŠESTAŠI I ŠKOLA

Autor: Marijana Jakelić, 24. 3. 2021.

Tijekom cijelog tjedna od 8.3. do 12.3. 2021. učenici šestih razreda naše škole imali su integrirane sate matematike i informatike s učiteljicama Mirelom Bazikić i Marijanom Jakelić. Tema je bila provođenje ankete i obrada podataka.

Učenici su započeli svoje aktivnosti ispunjavanjem ankete u programu Microsoft Forms pod nazivom „Šestaši i škola“. Zatim su dobivene rezultate analizirali i matematički obradili (popunili tablice, izračunali postotke i nacrtali stupčaste dijagrame).

Na satima informatike naučili su i kako se sve to može puno lakše i raznovrsnije napraviti u digitalnom obliku. Upoznali su se s grafovima u PowerPointu i njima prikazali rezultate navedene ankete, a zatim izradili plakate s dobivenim rezultatima u digitalnom alatu Canva.

Za domaću zadaću učenici su sami izradili anketu s pitanjima koja ih zanimaju, proveli su anketu među svojim ukućanima i prijateljima i obradili dobivene podatke.

Učenicima je najzanimljiviji dio bio izrada njihovog digitalnog leksikona gdje su uvježbali izradu ankete u programu Microsoft Forms, ali i bolje upoznali svoje prijatelje. Putem QR koda koji je objavljen na panou škole i u nastavku teksta, ispunjavanju virtualnih leksikona mogu se priključiti i ostali učenici, ali i učitelji naše škole.

Završni dio ove aktivnosti bila je izrada zajedničkog panoa s učeničkim radovima, a radovi se mogu pogledati i ovdje u fotogaleriji.

Tekst napisala: Mirela Bazikić, učiteljica matematike

Tekst uredila: Izabela Pleša, učiteljica hrvatskog jezika