Jedan razred - jedan paket

Autor: Ivica Prgomet, 7. 5. 2021.

Poštovani,
nadam se da će te se odazvati akciji HRVATSKOG CRVENOG KRIŽA (GDCK BM) prikupljanjem donacija za stanovništvo u potrebi: "*Jedan razred - jedan paket*".

_____________

....U tim našim zajedničkim djelovanjima svjesni smo da ne možemo pomoći svima koji su u potrebi. Stoga smo, potaknuti humanošću naših građana, mladih i djece osmislili prikupljanje donacija sa svrhom suzbijanja siromaštva i pomaganja građanima s područja djelovanja Gradskog društva Crvenog križa Beli Manastir. Prepoznavši potrebu za podizanjem svijesti djece, mladih, njihovih roditelja/skrbnika i djelatnika školskih odgojno – obrazovnih ustanova o važnosti solidarnosti i humanitarnog pomaganja socijalno ugroženim obiteljima, Hrvatski Crveni križ Gradsko društvo Crvenog križa Beli Manastir u sklopu projekta „Zajedno za društvo jednakih mogućnosti II“ pokreće prikupljanje donacija prehrambenih proizvoda pod nazivom „Jedan razred – jedan paket“  koju bismo proveli u suradnji s osnovnim i srednjim školama.Prikupljanje donacija predviđeno je u Tjednu Crvenog križa u razdoblju od 8. do 15. svibnja 2021. godine.
            Cilj je da svaki učenik odnosno razred prikupljanjem potrebnih prehrambenih proizvoda prema popisu u prilogu pridonese onoliko koliko može i želi. S popisa učenici mogu izabrati jedan ili više artikala kao prilog donaciji. Nije nužno da razred skupi sve namirnice s popisa, može se prikupiti više komada jedne namirnice.
            Od prikupljenih donacija složiti će se paketi prehrambenih proizvoda koji će biti podijeljeni stanovništvu u potrebi s područja djelovanja Gradskog društva Crvenog križa Beli Manastir.

---------
Prikuplja se:
- Brašno
- Ulje
- Riža
- Šećer
- Sol
- Tjestenina-različita
- Riblja konzerva
- Mesna konzerva
- Slatki namaz (marmelada, čokoladni i sl.)
- Juha gotova u vrećici

MOLIMO VAS DA SE ZBOG VAŽEĆIH PROPISA NE PRIKUPLJAJU PROIZVODI BEZ DEKLARACIJE

Kompletan dopis možete naći u prilogu (https://gdck-belimanastir.hr/)

Priloženi dokumenti:
Dopis_skolama.docx (258.68 KB)