OBAVIJEST

Sve stranke koje dolaze u službene prostorije Osječko-baranjske županije (Škola) i svi pružatelji usluga koji pružaju različite usluge u navedenim prostorima ili su angažirani za određene poslove ili druge osobe koje dolaze u prostorije Osječko-baranjske županije po bilo kojoj osnovi obvezne su dokazati da su testirane na virus SARS-CoV-2, odnosno da su cijepljene ili preboljele bolest COVID-19, predočenjem EU digitalne COVID potvrde ili predočenjem drugog odgovarajućeg dokaza o cijepljenju, preboljenju odnosno testiranju.

Činjenica testiranja na virus SARS-CoV-2, odnosno cijepljenja ili preboljenja bolesti COVID-19, može se dokazivati predočenjem drugog odgovarajućeg dokaza, kako slijedi:

• da su preboljele bolest COVID-19 i dijagnoza im je postavljena na temelju brzog antigenskog testa unazad 12 mjeseci, dokazuju potvrdom liječnika primarne zdravstvene zaštite koju isti izdaje na temelju nalaza brzog antigenskog testa,
  • da su imale dijagnosticirane COVID bolesnike u obitelji i imale su s tim oboljelima kontakte, proglašavane su takozvanim vjerojatnim slučajem te im bolest nije dijagnosticirana laboratorijskim testom, dokazuju potvrdom liječnika primarne zdravstvene zaštite o preboljenju unutar 12 mjeseci, a na temelju medicinske dokumentacije,
  • da im je bolest COVID-19 dijagnosticirana PCR testom prije više od 6 mjeseci, a manje od 12 mjeseci, dokazuju potvrdom o preboljenju izdanom od liječnika primarne zdravstvene zaštite ili nalazom PCR testa ne starijim od 12 mjeseci i
  • da su preboljele bolest COVID-19, a bolest im je dijagnosticirana PCR-om, BAT-om ili su bili vjerojatni slučaj, a cijepljene su jednom dozom cjepiva unutar 8 mjeseci od preboljenja te nije prošlo više od 12 mjeseci od primitka prve doze mogu dokazati potvrdom liječnika primarne zdravstvene zaštite o preboljenju ili nalazom pozitivnog PCR testa i potvrdom o cijepljenju jednom dozom cjepiva protiv bolesti COVID-19 pri čemu je datum cijepljenja unutar 8 mjeseci od preboljenja, a nije prošlo više od 12 mjeseci od cijepljenja.

Osobe koje odbiju predočiti EU digitalnu COVID potvrdu ili drugi odgovarajući dokaz, ne mogu ulaziti i boraviti u službenim prostorijama Osječko-baranjske županije.

Navedeno se ne primjenjuje:

• na učenike prilikom boravka u prostorima škole,
  • na osobe mlađe od 16 godina,
  • na osobe koje dovode dijete ili učenika u osnovnu školu ili ustanovu za odgoj i obrazovanje djece i adolescenta s posebnim potrebama
  • na osobe koje prate osobu koja se ne može brinuti za sebe,
  • na osobe čija je prisutnost nužna u zakonom propisanim postupcima pred tijelima Osječko-baranjske županije,
  • na korisnike poštanskih usluga koji moraju preuzeti pošiljke čije nepreuzimanje bi imalo pravne posljedice i
  • na osobe kod kojih postoje kontraindikacije za cijepljenje ili za dovršetak cijepljenja bilo kojim cjepivom protiv COVID-19, a što se dokazuje liječničkom potvrdom.

Tijekom boravka u službenim prostorijama svi su obvezni pridržavati se propisanih protuepidemijskih mjera, posebnih preporuka i uputa Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo.

Ravnatelj: Ivica Prgomet

objavio: Ivica Prgomet   datum: 16. 11. 2021.