Županijska smotra LiDraNo 2024.

U utorak, 27. veljače, održala se Županijska smotra LiDraNo 2024., a okupili su se učenici i njihovi mentori iz cijele županije kako bi prezentirali svoje literarne, novinarske i dramsko-scenske uratke. Nakon što su naši učenici bili uspješni na Međurazinskoj smotri LiDraNa, vrijedno su se pripremali da bi na županijskoj razini sudjelovali u gotovo svim kategorijama kako slijedi u nastavku.

U kategoriji literarnog stvaralaštva sudjelovala je učenica Ena Čizmar (8.a) s lirskom pjesmom Đačko doba, uz mentorstvo nastavnice Slavojke Petrović.

U kategoriji pojedinačnog dramsko-scenskog stvaralaštva sudjelovala je učenica Lucija Damjanov (7.a) pripremivši monolog iz romana Silvije Šesto Tko je ubio pašteticu?, uz mentorstvo nastavnice Slavojke Petrović.

U kategoriji skupnog dramsko-scenskog stvaralaštva učenici dramske skupine i nastavnica Slavojka Petrović pripremili su i izveli dva igrokaza. Učenici 6.a razreda izveli su autorski igrokaz Obiteljske zgode (Jovana Aćimović, Petra Buntić, Luka Ćosić, Matej Horvat, Patricija Ilić, Roko Kramarić, Ava Tatjana Vranić, Sara Vučenović), a učenici 7.a razreda uprizorili su igrokaz Zid Nade Iveljić (Vladan Bošković, Lucija Damjanov, Marinella Fehir, Gabrijel Horvat, Iva Jovanović, Ema Lozančić, Nemanja Prokić, Ognjen Prokić, Nebojša Vekić, Anđela Vuković). Učenik Vanja Bukta (8.a) bio je zadužen za tehničku podršku.

U kategoriji školskih listova sudjelovali smo prijavivši 17. broj našega lista Kristalići djetinjstva. List su predstavljale glavna urednica Nika Tribuljak (8.c) i mentorica Ivana Horvat.

U kategoriji samostalnoga novinarskog izraza sudjelovala je učenica Carla Čulina (7.c) predstavivši rad U redu je ne biti u redu, uz mentorstvo nastavnice Ivane Horvat.

Proveli smo divan dan u poticajnom i kreativnom okruženju te nadahnuti pozitivnim povratnim informacijama povjerenstava dobili poticaj za daljnje kreativno izražavanje. Ističemo naš školski list Kristalići djetinjstva koji je ponovno oduševio stručno povjerenstvo završivši na prvom mjestu u kategoriji školskih listova osnovnih škola, ujedno predložen za državnu razinu smotre.
U vremenu u kojemu virtualna stvarnost i virtualna riječ postaju dominantne u dječjim životima, i dalje ćemo poticati očuvanje hrvatske pisane i govorene riječi kroz kreativna stvaralaštva i smotre. Čestitamo svim učenicima na sudjelovanju!

Ivana Horvat, nastavnica hrvatskoga jezika

objavio: Ivana Norac   datum: 1. 3. 2024.