NOVA RUSKA RADIONICA U PŠ GRABOVAC

Program " Rusija u Baranji" plod je višegodišnjih aktivnosti i nastavak istoimenog prošlogodišnjeg projekta Baranjsko-ruskog društva prijateljstva kojim ono nastavlja svoj rad na popularizaciji ruskog jezika i zbližavanju kultura.
Program je prepoznalo i podržalo Ministarstvo vanjskih i europskih poslova pod čijim će se pokroviteljstvom i financijskom potporom provoditi i tijekom 2016. godine.

U sklopu programskih aktivnosti Baranjsko-rusko društvo prijateljstva nastavlja s ruskim radionicama za djecu baranjskih osnovnih škola i vrtića.
Radionice će se i ove godine održavati pod vodstvom profesorice ruskog jezika Ana Marije Papež.

1.travnja 2016

Područna škola Grabovac, OŠ Kneževi Vinogradi među prvima je ove godine prigrlila mogućnost ponovnog održavanja ruske radionice za svoje učenike.
Prva radionica održana je u travnju prošle godine i bila iznimno dobro primljena kako kod djece tako i kod učiteljica Julijane Balint i Tamare Đapić.
Učenici 1.do 4.razreda, kako su sami u čestitki dobrodošlice na ruskom napisali,
s nestrpljenjem su dočekali novu priliku družiti se s ruskim jezikom.
Prva dva školska sata bila su posvećena upoznavanju s ruskim jezikom i kulturom, kroz niz  raznovrsnih aktivnosti.
Učenici su za zanimanjem pratili ponuđeni sadržaj i upijali nova znanja.
Čitalo se, pjevalo, plesalo, govorilo na ruskom, jelo i pilo..
Djeca su rado otkrivala novu zemlju, nov jezik i običaje..
Podsjetili su se, a najmlađi po prvi puta upoznali i naučili što je draž čaja iz  samovara, kakvu tajnu čuva matrjoška,
i koliko je slastan zalogaj komadić kruha umočen u sol..
A sve uz obilje ruske pjesme i dječjih osmjeha, na veliko zadovoljstvo djece i voditeljice radionice.

Nove radionice u OŠ Kneževi Vinogradi održat će se u Kneževim Vinogradima 19. i 21. travnja 2016.

Priloženi dokumenti:
DSCN0802.JPG (113.07 KB)

objavio: Ivica Prgomet   datum: 1. 4. 2016.