Moja Baranja- nagrađeni projekt natječaja Turistička kultura

Naša škola uključila se u projekt Turistička kultura kojeg vodi Ured državne uprave Splitsko- dalmatinske županije i Udruga Prokultura-Split u suradnji s Osnovnom školom Hvar. Riječ je o projektu koji se provodi već 9. godinu zaredom a cilj mu je podizanje svijesti javnosti o turističkim potencijalima i bogatoj kulturnoj baštini Hrvatske i obrazovanje mladih iz područja turističke kulture koja je moguća i kao novi školski sadržaj. Tema ovogodišnjeg natječaja je "Slikom i zvukom kroz moj zavičaj".

Prema rezulatima ocjenjivačkog povjerenstva naš projekt jedan je od izabranih za predstavljanje  na 9. Smotri Turističke kulture koja će se održati od 14.- 16. listopada 2016. godine na otoku Hvaru.

Više možete pročitati u nastavku.

Smotra Turistička kultura nastoji promovirati razne baštinske teme i ponovno ih uvesti u škole, kako bi učenici i sami mogli sudjelovati u strategiji stvaranja turističke destinacije i doprinijeti boljem i kvalitetnijem razvoju turizma.

Obzirom da područje Baranje obiluje mnogim turističkim potencijalima, odlučili smo u obliku video snimka prikazati najatraktivnije lokacije Baranje te moguće oblike turizma kako bi javnosti prikazali vrijednosti našeg kraja.

Video snimak prikazuje naše učenice koje obilaze poznate baranjske lokacije koje se ističu sa svojim prirodnim ljepotama, arihtekturu, poznate gastronomske specijalitete, vinske podrume, vinske ceste, životinjski svijet te moguće aktivnosti kao što su jahanje, vožnja biciklima, golf... Početak videa obilježen je s tradicionalnim zvukom tamburice kojeg su odsvirale učenice Ella Šimon i Adrienn Čapo, polaznice Umjetničke škole u Kneževim Vinogradima.

U projektu su sudjelovale učenice Ella Šimon i Adrienn Čapo iz 6.a razreda i Loreta Dvornić i Martina Dumančić iz 7.a razreda s mentoricom Ivanom Ćurić, školskom pedagoginjom.

Zahvaljujemo se svima koji su nam pomogli u provođenju ovoga projekta: Općini Kneževi Vinogradi, Ines Palko, Vedranu Kukolju, OPG Sklepić, OPGu Janoš Fica, OPG-u Petar Dobrovac, Jurinim Dvorima, Vinariji Josić.

Radujemo se našem odlasku na Hvar te ćemo uložiti puno truda kako bi našu školu i Baranju predstavili najbolje što možemo.

objavio: Ivica Prgomet   datum: 5. 7. 2016.