VALENTINOVO

Autor: Marijana Ćirić, 21. 2. 2017.

Legenda kaže da je u vremenu kada je kršćanstvo bilo potpuno nova i mlada religija živio jedan svećenik Valentin. Tadašnji car Klaudije I. naredio je svim vojnicima da se ne smiju ženiti ni zaručivati jer je smatrao da se tada neće htjeti boriti u njegovim ratovima, nego će radije ostajati kod kuće sa svojim obiteljima. Svi su svećenici odlučili poštovati ovu carevu odluku. Međutim, svećenik po imenu Valentin na nju se oglušio i potajno je održavao vjenčanja mladih parova. Tako je činio sve dok ga vlasti nisu ulovile i bacile u tamnicu. Pogubljen je 14. veljače. Nedugo nakon smrti, narod je Valentina proglasio svecem.

Tako smo i ove godine u našoj školi obilježili blagdan sv. Valentina tj. dan zaljubljenih. U tjedan dana pristiglo je mnogo pisama za sve razrede u školi. Učenici su s nestrpljenjem očekivali taj utorak jer su toga dana podijeljena sva ljubavna pisma upućena svojim dragim osobama, simpatijama a možda čak i novim ljubavima. Osim toga, svi učenici u školi su bili počašćeni pizzom za užinu. Učenici naše škole su se natjecali i u izradi najljepše čestitke pa su simboličnim nagradama bili i nagrađeni. Neki razredi su uhvatili malo vremena kako bi nam još više uljepšali taj dan te su nam s nastavnicom Slavojkom Petrović pripremili recitacije i igrokaz i sve to začinili veselim pjesmama. Bilo je predivno jer su nam djeca pokazala sav svoj trud koji su uložili u to kako bi nas razveselili i malo zabavili.

Čestitamo svima koji su sudjelovali u predstavi i bili maštoviti u izrađivanju predivnih čestitki!

Fotografije s Valentinova pogledajte u fotogaleriji.

Prilog i fotografije pripremile učenice 8.c razreda, Una Bošnjak i Martina Pacl

« Prosinac 2017 »