Izlet u Zagreb

Autor: Marijana Ćirić, 3. 5. 2017.

Na izlet smo se uputili u srijedu, 12. travnja 2017.godine. Išli su učenici šestih, sedmih i osmih razreda, mislim da nas je bilo oko 110. Imali smo dva autobusa. Tijekom putovanja smo slušali glazbu, šalili se, pjevali… Putovanje je bilo ugodno, dva puta smo i stali da se malo osvježimo.

Kad smo stigli u Zagreb, prvo smo otišli do Koncertne dvorane Vatroslava Lisinskog. Nakon tog su osmi razredi pješice otišli do Hrvatskog Sabora koji se nalazi na Markovom trgu. Tu smo vidjeli repliku  Baščanske ploče čiji se original čuva u zgradi Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti. Sa stručnim vodstvom smo obišli prostor Sabora , u predvorju vidjeli kipove velikana iz naše povijesti. Za to vrijeme su mlađi učenici otišli do Pravnog fakulteta na susret s našim bivšim predsjednikom Ivom Josipovićem. Nakon toga smo išli do Maksimira gdje smo otišli u zoološki vrt.

U zoološkom vrtu smo se lijepo zabavili, gledali životinje, igrali se, jeli sladoled, slikali se, kupovali suvenire  i ručali u poznatom restoranu Babaloo.  Nakon ručka smo sjeli u autobuse i pošli kući.

Povratak je bio zabavan. Šalili smo se, jeli kekse i grickalice, slušali pjesme i igrali društvene igre. Stali smo još jednom na benzinskoj crpki da kupimo sok i da se malo osvježimo. Neki su bili umorni i željeli što prije doći kući.  Mislim da su nastavnici bili zadovoljni nama, nismo pravili nikakve probleme. Stigli smo kući oko pola jedanaest navečer. Bili smo umorni, ali zadovoljni svime što smo vidjeli taj dan.

​Još fotografija s izleta pronađite u fotogaleriji.

Prilog pripremila Livia Sekereš,

učenica 8.c razreda