PLAN UPISA djece u prvi razred osnovne škole za 2018./2019. školsku godinu

Autor: Ivica Prgomet, 1. 2. 2018.

Sukladno Planu upisa Ureda državne uprave u Osječko-baranjskoj županiji – Službe za društvene djelatnosti obavještavamo kako su  Obveznici upisa u osnovnu školu, za školsku 2018./2019. godinu, djeca rođena u razdoblju od

1. travnja 2011.   do   31. ožujka 2012. godine.

Prije upisa u prvi razred osnovne škole obvezno je utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta.
Psihofizičko stanje djeteta utvrđuje Stručno povjerenstvo osnovne škole koje će napraviti plan nakon izvršene

PREDPRIJAVE

primat će se u razdoblju

od 5. veljače do 16. veljače 2018. god.

u redovnom vremenu tajništva škole

na telefon 031/730-661 ili

putem ankete na mrežnim stranicama škole:

Potrebni podaci:  Ime, prezime, datum i mjesto rođenja, OIB djeteta, adresa stanovanja i kontakti roditelja

U slučaju da dijete ne može pristupiti utvrđivanju psihofizičkoga stanja u vremenu koje je utvrđeno rasporedom pregleda, roditelj je dužan do 31. svibnja 2018. godine o tome obavijestiti Stručno povjerenstvo škole kojoj dijete pripada prema upisnom području, koje će utvrditi drugo odgovarajuće vrijeme, a najkasnije do početka školske godine.

PREGLEDI

djece odvijat će se prema rasporedu kojega će Stručna povjerenstva osnovnih škola dogovoriti s nadležnim liječnicima školske medicine i oglasiti na oglasnim pločama i mrežnim stranicama škola.

Nakon izvršenih predprijava roditelj će dobiti povratnu informaciju o terminu i tijeku pregleda.

Pozivamo roditelje da uredno prijave prebivalište i boravište djece (doseljenje, preseljenje i sl.). Ukoliko se dijete ne nađe na popisu za upis u prvi razred, a školski je obveznik, potrebno je izvršiti prijavu ovom Uredu, liječniku školske medicine ili najbližoj školi prema mjestu stanovanja

*Za prijevremeni upis, odgodu  upisa u prvi razred, privremeno oslobađanje djeteta od upisa u prvi razred osnovne škole te upis učenika u prvi razred osnovne škole kojoj ne pripada prema upisnom području potrebno je ispuniti dodatne obrasce. Dodatne informacije kao i obrasce zahtjeva mogu se dobiti u osnovnoškolskoj ustanovi, a nalaze se i na mrežnoj stranici Škole,  Ureda državne uprave: www.udu-obz.hr ili se mogu preuzeti osobno u Uredu državne uprave – Službi za društvene djelatnosti.

Ravnatelj: Ivica Prgomet, prof.

Priloženi dokumenti:
UDU_OBZ_-_plan_upisa18.19..pdf (382.31 KB)