Informatički petak – Županijsko natjecanje i posjet Inchoo-u

Autor: Marijana Ćirić, 12. 2. 2018.

U petak 9. veljače 2018. održalo se Županijsko natjecanje iz Informatike u Domu tehnike u Osijeku. Učenici 6.a razreda: Patrik Hranić, Aleksandar Krnjajić i Igor Šošić bili su dio tog natjecanja u kategoriji Algoritmi – LOGO u pratnji nastavnice Marijane Ćirić.

Nakon jutarnjeg „mozganja“ na natjecanju, učenici su se s nastavnicom Monikom Samardžić uputili u centar Osijeka u informatičku tvrtku Inchoo. Ondje su ih veselo dočekale njihove djelatnice Ivana i Zrinka.

Učenici su se najprije upoznali s radom tvrtke. U Inchoo-u se bave izradom, dizajnom i optimizacijom online trgovina. Ono što ih je najviše oduševilo jest okruženje u kojima rade djelatnici Inchoo-a. Uredi su opremljeni najmodernijom tehnologijom. Osim ureda, imaju prostorije poput kuhinje, na čijem su zidu nacrtani stripovi u kojima su junaci djelatnici firme. Učenici su se upoznali i sa „Čarolijom“ – modernim trosjedom na daljinsko upravljanje koji mijenja boje. Ono najzanimljivije bila je „Džungla“ – prostorija u kojoj se osjećate kao da ste zaista u džungli. Sala za sastanke vrlo je ugodnog karaktera s muralom na zidu koji ima poseban značaj za firmu i njezine djelatnike.

S obzirom da se Inchoo nalazi na samom vrhu trgovačkog centra „Super“, djelatnici imaju pristup terasi s koje je divan pogled na centar Osijeka.

Posjet su završili neizbježnim „lajkanjem“ njihove stranice na Facebooku što je bilo vidljivo i na njihovom „lajk aparatu“.  Kako ne bismo zaboravili posjet, Ivana i Zrinka su za učenike pripremile i darove što je izazvalo dodatni osmijeh na licu naših malih informatičara.

Naši šestaši sigurno neće zaboraviti posjet Inchoo-u jer su po samom izlasku izrazili želju za radom u takvom okruženju kada odrastu. Da bi to ostvarili čeka ih još mnogo priprema za natjecanja, ali i samostalnog istraživanja i učenja. Uz puno truda, sve želje su ostvarive!

Marijana Ćirić

« Kolovoz 2018 »