Maturalac

Na ovu prekrasnu ekskurziju zaputili su se učenici sedmih i osmih razreda Osnovne škole Kneževi Vinogradi i naravno njihovi razrednici : nastavnik Vedran (8.c), nastavnica Monika (7.c), nastavnik Miloš (8.a) te nastavnica Slavojka (7.a).

Na dugotrajan put krenuli smo 30.5.2018. u 6:00h. Na putu do konačnog odredišta Zadra stali smo kod nacionalnog parka Plitvičkih jezera. Tamo smo vidjeli čarobne slapove i iznimno lijepu prirodu. Na cijelom putu smo imali turističkog vodiča koji nas je usmjeravao i upoznavao s ljepotama i znamenitostima naše države. U naš hotel smo stigli navečer oko 20:00h. Stigavši u hotel Donat, odmah smo pojurili k švedskom stolu na večeru. Nakon večere, umorni od puta, otišli smo spavati. Sljedeće jutro uputili smo se u središte Zadra gdje smo vidjeli crkvu sv. Donata u Zadru i zadarske orgulje. Poslijepodne, nakon ručka, zaputili smo se s isčekivanjem k Biogradu na Moru jer nas je tamo čekao adrenalinski park u kojem smo proveli 3 sata. Kada smo se vratili u hotel, otišli smo se istuširati, a kasnije družiti po sobama. Probudivši se, doručkovali smo te krenuli na nešto kraći put do Šibenika. Tamo smo vidjeli i slušali o Katedrali sv. Jakova te ponešto i naučili. Vratili smo se u sobe te malo odmorili jer smo znali da nas poslijepodne čeka plaža i navečer noćno kupanje. Nakon što smo se iskupali, vratili smo se u sobe i otišli spavati jer smo znali da nas sutradan čeka naporan dan. Ujutro smo doručkovali jer smo znali da nam treba energije za ono što slijedi. Stigli smo u nacionalni park Paklenicu. Tamo smo se penjali i poprilično umorili, ali za svu tu ljepotu koju smo vidjeli, vrijedilo je umora. Kada smo došli u hotel istuširali smo se i odmorili. Ručali smo te krenuli na plažu gdje smo iskoristili svoje slobodno vrijeme. Znajući da nam je to zadnja noć u hotelu družili smo se u sobama nešto duže nego inače. Sljedeći dan nakon doručka i ručka došlo je vrijeme i za polazak. Usput smo stali u Nin posjetiti najmanju katedralu na svijetu te u Smiljane slušati predavanje i vidjeti rodnu kuću Nikole Tesle. Put kući je bio zabavan jer su naši dragi razrednici činili sve kako bi amosfera u autobusu bila zabavnija. Svojim kućama smo se vratili oko pola 1 ujutro.

-->   Galerija fotografija

D.P. 8.c

objavio: Marijana Jakelić   datum: 11. 6. 2018.