Maškare u Kneževim Vinogradima

Bio je to petak, najsretniji dan za svu djecu! Možda i za učitelje. A još su uz to bile i maškare. Za one koji ne znaju što su maškare, vrlo je jednostavno! To je dan na koji se oblačimo u razne kostime, zaboravljamo naše prave uloge i imena te jedemo puno krafni. U petak rano ujutro maškare su zauzele cijelu školu, školske hodnike i učionice. Kostimi su bili mrak! Školom su hodale vještice, čarobnjaci, poslovni ljudi, a imali smo i svoje vlastito cjepivo protiv virusa! Čarolija maski odvijala se ove godine u učionicama.

Učenici su između sebe birali najbolju masku koja će predstavljati razred. Osoba koja je odabrana kao najbolja maska razreda, fotografirana je, postavljena na stranicu na kojoj su svi učenici škole sudjelovali u biranju konačnih pobjednika! Birala su se tri mjesta između učenika od prvog do četvrtog razreda i tri mjesta od petog do osmog razreda. Premda su sve maske bile odlične i svatko je imao nekog svog favorita, rezultati su sljedeći.

Prvo mjesto u razrednoj nastavi osvojio je učenik prvog razreda Boris Andrić koji se na jedan dan pretvorio u čarobnu šumsku sovu. Drugo mjesto osvojio je učenik četvrtog razreda - Nebojša Vekić, koji je uvjerljivo odigrao ulogu Garfielda, a čak je i znao da narančasti mačak najviše od svega voli lazanje. Pohvala za temeljito naučenu ulogu! Treće mjesto podijeljeno je između učenika Gabrijela Prugovečkog iz trećeg razreda koji je na jedan dan postao jež i Leona Gerbera koji se pretvorio u ukusne krumpiriće iz McDonaldsa.

Ni učenici predmetne nastave nisu zaostajali u svojim kreacijama. Prvo mjesto zauzela je Leonarda Marodi, učenica osmog razreda, koja je odabrala vrlo suvremenu i društveno angažiranu ulogu, te se na jedan dan pretvorila u cjepivo koje će, nadamo se, uskoro pomoći protiv globalne pandemije.

Drugo mjesto podijeliti su Kristijan Frank, učenik osmog razreda, koji je za dan maškara odabrao ulogu drvosječe i Lu Sermek koja se pretvorila u vješticu.

Treće mjesto osvojio je János Jáger koji je odabrao masku viteza.

Zanimljivu radijsku emisiju upotpunjenu šaljivim stihovima i odličnom plesnom glazbom vodila je učiteljica Vesna Puač, a ovdje vam donosimo i neke stihove:

“Veseli ste, nemate nervozu,

Za fotografiju zauzmite najbolju pozu!”

Organizaciju ovogodišnjih poklada pod nazivom “Maškare, maškare!”, u vrlo zahtjevnim i neuobičajenim uvjetima, vješto su organizirale učiteljice Kristina Čičak i Vesna Puač te knjižničarka Ivana Norac. Čestitamo učiteljicama na lijepoj izvedbi projekta i na tome što su nam uljepšale i razveselile poklade.

Svima još jednom čestitamo na kreativnosti!

Pisali: učenik Dorian Ilić, učiteljice Izabela Pleša i Kristina Čičak

objavio: Marijana Jakelić   datum: 15. 2. 2021.