Mačkare 2011.

4. 3. 2011. se u našoj školi održao maskenbal u kojemu su učenici OŠ. Kn. Vinogradi posebno uživali. Malo poslije 15 sati smo izišli pred školu i krenuli u povorci koja je krenula od škole do središta sela.

Kada smo krenuli, policija je zaustavila promet kako bi djeca sigurno hodala cestom. Dok smo išli do središta sela, primijetili smo da su svi ljudi izišli na ulicu kako bi vidjeli naše raznolike, vesele i šarene maske. Jednom riječju, bili smo glavna atrakcija u selu.  Svi su se maskirali, a većinu njih nismo mogli prepoznati. Svi smo taj dan mogli biti ono što želimo. Nakon što je svaki razred predstavio svoju masku, krenuli smo na proslavu u restoran „Panon“. Na stolu su nas dočekale krafne i sokovi kojih je ubrzo nestalo. Čim je počela glazba, svi su se odmah ustali i zauzeli svoje mjesto na plesnom podiju. Za stol je sjeo cijenjeni žiri koji je ubrzo počeo ocjenjivati maske. Kada su se svi pripremili, počelo je ocjenjivanje maski. Prvo su se ocjenjivale maske cijelog razreda, a zatim pojedinačno. Prvo mjesto zasluženo je dobio 6.a razred za masku „roboti“ koja nas je odvela korak bliže budućnosti i tehnologiji, a prvo mjesto pojedinačno osvojili su „gospodin i gospođa Drakula“ tj. Sven Kranželić i Valentina Kucelj koji su svojim  strašnim maskama uspjeli  uplašiti publiku. U sali, za svaki slučaj imali smo liječnike iz 6.c razreda koji su pazili da nitko ne nastrada. Naši liječnici su imali jednog pacijenta čija je temperaturna lista glasila ovako:

PACIJENT: Miljenko Kuglica
BOLEST: recesija
DIJAGNOZA: rupa u novčaniku
UNAPREDUJE LI BOLEST? : svakim danom sve više i više
PACIJENTOVO STANJE: kritično
U  BOLNICI DO: sve dok traje kriza
LIJEČE GA: dr. Marija Bačvanin, dr. Jelena Vuković i dr. Ana Martinić

Svojom šaljivom temperaturnom listom, naši liječnici su uspjeli izmamiti osmijeh na mnogobrojna lica publike. Kasnije kada su svi otišli kući, shvatili su da je maskenbal ove godine bio nezaboravan i da je on vrijedan spomena.

PRILOG PRIPREMILE: Jelena Vuković i Marija Bačvanin, učenice 6.c razreda

Ostale fotografije možete pogledati u fotogaleriji.

objavio: Ivica Prgomet   datum: 8. 3. 2011.