Biciklijada 2011

14.05.2011. mladi iz raznih škola su se nešto prije 12 sati okupili na igralištu O.Š. Kn. Vinogradi. Sva događanja u tom danu su organizirale udruge Baranja i Oaza uz pomoć nekih međunarodnih udruga. Cilj akcije je bio druženje, vožnja biciklom i promicanje zdravog života. Ovom organizacijom mladi su  samo trebali nešto naučiti, zabaviti se u lijepoj prirodi i uživati u predstavama i igrama koje su bile namijenjene njima.

Voditeljica nam je objasnila kako se treba ponašati i kakva pravila ovdje vrijede, zatim je najavila Grupu M-18 iz Brazila.

Naime, grupa je nedavno doselila u Kutinu i tamo živi. Nije moglo bolje početi, M-18 je odlično razbudio i oživio atmosferu. Plesali su hip-hop, sarabandu i razne druge brazilske plesove. Publika je htjela još odličnih plesova što im se i ostvarilo, publika je bila toliko glasna da im plesači jednostavno nisu mogli ne ostvariti želju.

Nakon nastupa M-18 je davao autograme curama koje su ih silom željele. Nakon toga, publika se krenula slikati s grupom. Jedna crnkinja je pričala o svome snu i rekla nam da slijedimo svoje snove jer će nam se ostvariti. Crnkinja je dopustila mladima da dođu do nje i pitaju je o njenom ostvarenom snu.

Dok su se obožavateljice slikale sa svojom omiljenom grupom, drugi su se natjecali u raznim igrama kao potezanju užeta, nošenju jaja na žlici i skakanju u vreći.

Nakon igara, uslijedio je ručak. Fin i ukusan grah su pripremile naše školske kuharice.

Nakon ručka, M-18 opet je zagrijao atmosferu i okupio mlade te ih naučio razne brazilske plesove.

Nakon što su mladi plesali, Amatersko kazalište Belišće se pripremalo za predstavu. Prikazali su nam predstavu Družba Pere Kvržice. Predstava je bila odlična i jako uvjerljiva. Scena je bila prekrasno izrađena zahvaljujući Zdenku Kruliću i grupi M&D koja ju je izradila i dočarala nam staro vrijeme.

Nakon predstave, svi su polako otišli umorni i zadovoljni kući.

To je svima nama bio jedan dan koji ćemo sigurno pamtiti u životu. Odlično smo se zabavili i naučili plesati. Svi se nadamo da će udruženje Baranja opet organizirati još ovakvih dana.

Prilog pripremili učenici 8.c razreda:

Stefani Medved, Valentina Kucelj, Natali Rogar i Sven Kranželić

objavio: Ivica Prgomet   datum: 19. 5. 2011.