Susret s književnicom

Imali smo čast što je i našu školu posjetila poznata spisateljica priča i slikopriča, glavna urednica časopisa Modra lasta, Željka Horvat-Vukelja.

Posjetila nas je 12. ožujka 2013. godine u školskoj sportskoj dvorani i ispričala pregršt zanimljivih i zabavnih priča učenicima od prvog do četvrtog razreda. Susret su, uz njih, pratili i naši učenici novinari iz 5.c razreda Marko Antić i Biljana Vuković te učenice iz 8.c razreda Jelena Vuković i Ana Martinić. Na samom početku je učenica 8.c razreda poželjela dobrodošlicu književnici i program je mogao započeti.

Gošća nam se predstavila i ispričala kako živi u Velikoj Gorici, a radi u Zagrebu te kako svaki dan autobusom putuje na posao. Na tom putovanju često dobije ideje za nove priče. A priče su neobične i često o običnim predmetima bez kojih se ne može i čija je uloga velika. Ispričala nam je četiri zanimljive priče. Prva priča je bila o zviždaljci iz Zagorja bez koje se nije mogao zamisliti rukomet ni igra. Tijekom pričanja nam je zasvirala frulu i igrala se s djecom podučavajući ih o glazbenim instrumentima. Druga priča je bila o četiri šarene čarape iz smeća, a u njoj smo čak imali i glumce, naše male prvašiće. Treća priča bila je posvećena našoj knjižničarki, a govori o selotejp traci koja služi našoj knjižničarki za lijepljenje pokidanih knjiga. Četvrta priča je bila o balonu koji se boji oštrih predmeta i u toj priči je pomogla i publika jer smo zajedno izmijenili kraj.

Sve što nam je spisateljica pričala, bilo je zanimljivo. Na kraju smo joj zahvalili što nam je bila gošća i poklonili joj rad učenika naše likovne radionice. Svi zajedno smo otpjevali pjesmu Kad si sretan, a zatim se slikali s književnicom koja je učenicima dijelila autograme. Susret je bio zaista ugodan i nadamo se da će nam ponovo doći u goste.

Prilog pripremili i fotografirali učenici

Marko Antić i Biljana Vuković, 5.

Jelena Vuković i Ana Martinić, 8.c

objavio: Ivica Prgomet   datum: 12. 3. 2013.