Maskenbal

Željno smo iščekivali taj dan, 4. ožujka 2014. Nije to bio običan dan kad smo s torbama došli u školu, nego nas je većina došla maskirana. Nitko nije bio ono što je inače. Tog dana svatko može biti ono što je oduvijek želio biti. U većini škola je taj dan bilo veselo, a mi smo svi bili sretni i nasmijani. Neki od nas su bili nastavnici, neki super junaci, neki su bili tajni agenti, bilo je tu i raznih životinja – mačaka, ovaca, bilo je i kauboja, čistača… Lijepo su se maskirali i naši maleni – djeca iz vrtića, a kao pojačanje su nam došli učenici iz Karanca sa svojom učiteljicom Kristinom Čičak koji su nam se predstavili u izdanju lego kockica.

Kada smo se skupili ispred škole, krenuli smo šetnjom galameći i lupajući do središta sela gdje ćemo se predstaviti okupljenima i spaliti našeg Krnju, inače glavnog krivca za sve probleme. Bilo je mnoštvo okupljenih koji su nas došli pozdraviti, a mogli su se okrijepiti čajem i kuhanim vinom, a naša kuharica je napekla krafni kojima su se također mogli poslužiti.

Nakon male zabave, krenuli smo na novu zabavu, već tradicionalno u restoran na bazenima. Tamo smo se počastili sokovima i krafnama, a veselju je doprinosila i glazba. Proglašeni su pobjednici, kako razredni tako i pojedinačnih maska. Bilo je mnoštvo nagrada, svi smo bili sretni: i oni što su osvojili nagrade, ali i oni koji nisu jer bilo je glazbe i plesa za svakoga. Maskenbal je završio i sutra počinje vrijeme korizme, pripreme za Uskrs.

Pripremili: Marko Antić i Biljana Vuković,

Učenici 6.c razreda

Pogledajte fotoGaleriju

Pogledajte novu fotoGalerija

objavio: Ivica Prgomet   datum: 4. 3. 2014.