Maskenbal

Život je puno ljepši i veseliji kad mašta postane dio stvarnosti. Veselo je bilo i u našoj školi. U petak 24. veljače maškare su preuzele vlast u školi te zavladale selom. Svaki je razred odabrao određenu temu i način na koji će se maskirati i predstaviti. Tako nam se 5. a predstavio kao mačkice, 5. c kao tetris kockice, 6. a kao maslačci, 6. c kao strašan vlak smrti, 7. a kao popularan crtić Spužva Bob, 7. c kao superjunaci, dok su nam naši maturanti predstavili scene iz raznih filmova kao što je Gospodar prstenova koji je predstavio 8. a, te 8. c popularan film Odred otpisanih. Svi su razredi bili originalni i uložili doista puno truda u maske i njihovo predstavljanje.

Nakon dolaska u školu oko 11 sati, čim smo svi stigli, u razredima smo dovršavali svoje originalne maske kako bismo ih što bolje predstavili. Poslije toga, naša pedagoginja je išla po svim razredima kako bi nas slikala i provjerila jesmo li svi završili sa spremanjem. Za to vrijeme su naše kuharice pekle krafne u kuhinji. Zatim smo krenuli u povorku kroz selo sve do Općine gdje su se okupljenima dijelile krafne, čaj i kuhano vino.  Po razredima smo predstavljali svoje maske, a žiri je imao vrlo tešku odluku odabrati one najbolje. U povorci su nam se pridružili i učenici sa svojim učiteljicama iz naših područnih škola Grabovca i Karanca, a također i naši najmlađi iz dječjeg vrtića. Baš u trenutcima predstavljanja nekih maski, započela je kiša koja nas nije omela u tom svemu pa smo nakon toga spalili vješticu, našeg ovogodišnjeg poznatog Krnju. Poslije smo se zaputili u Dom kulture gdje je bila priređena mala zabava pod maskama za nas. Dok smo svi mi bili u velikoj neizvjesnosti, žiri je odlučivao o najboljim maskama. Nakon nekog vremena žiri je donio odluku te je tako 1. mjesto među učenicima nižih razreda pripalo 4.a razredu s maskama „puževi“, drugo mjesto je pripalo maskama „sladoled“ koju su nosili učenici 2. razreda, a treće mjesto je pripalo malim „robotima“ iz 3.a. U skupini većih učenika prvo mjesto je osvojio 6.c sa svojim opasnim i strašnim „vlakom smrti“ koji je zaslužio 5 dana bez odgovaranja te pizzu za cijelu skupinu, 2. mjesto osvojio je 6.a sa svojim „maslačcima“ za koje su uložili mnogo truda i zaslužili 4 dana bez odgovaranja te burek za cijelu skupinu i 3. mjesto osvojio je 7.c s likovima poznatih „superjunaka“ te osvojio 3 dana bez odgovaranja i poneke slatkiše. Bili smo zadovoljni, možda neki pomalo i razočarani, ali bit će bolje sljedeće godine. Naš žiri je radio i preko vikenda, imao je težak zadatak – pregledati galerije slika i odrediti pobjednike pojedinačnih maska. Odlučili su prvo mjesto u skupini Mali zafrkanti dodijeliti učenici 2. razreda Amaranti Kotur, drugo mjesto je osvojila maska koju je nosila Nika Tribuljak, učenica 1. razreda, a treće mjesto je pripalo maski „mišica“ koju je predstavljala učenica 1. razreda Ana Mia Sofija Vranić. U skupini Veliki zafrkanti prvo mjesto je osvojio Gandalf kojeg je predstavio učenik 8.a razreda Dario Škvorc. Drugo mjesto je odnijela maska „ spužva bob“ koju je predstavila Ella Šimon, učenica 7.a, a treće mjesto je pripalo Franu Mucaku, učeniku 8.c koji je predstavio masku iz Odreda otpisanih. U skupini odraslih, nagradu je osvojila naša nastavnica Marijana Ćirić s maskom „dobre vile“. Plesali smo i zabavljali se uz pjesme, ali i uz čaj i krafne. Zabava se bližila kraju te smo se zaputili na stanicu gdje smo sačekali bus i krenuli svojim kućama.  Čestitke svim učenicima i nastavnicima u uspješno provedenom maskenbalu.

Hvala svima na sudjelovanju i čestitamo pobjednicima!

Fotografije s maskenbala pogledajte u fotogaleriji.

Prilog pripremile učenice 8.c razreda, Una Bošnjak i Martina Pacl

objavio: Marijana Jakelić   datum: 2. 3. 2017.