U susret jeseni

Svake godine učenici naše škole odlaze organizirano na izlet kojim pozdravljamo nadolazeću jesen. Tako je bilo i ove godine. Zbog obavijesti da taj dan neće biti struje, odlučeno je da na izlet krenemo u utorak 18.rujna 2018. Išli su učenici svih razreda, a pridružili su nam se i učenici iz Grabovca i Karanca. Taj projektni dan smo nazvali Pozdrav jeseni.

Autobusi su nas dovezli do TV tornja, obišli smo okoliš, a zatim se pješice uputili do izvora Bikoš na Banovom brdu. Cilj nam je bio lijepo se zabaviti, ali i uživati u prirodi, saznati nešto o davnoj prošlosti, o nastanku ovog brda, saznati nešto o biljkama koje ovdje rastu, okušati se u pisanju poezije. Uz pratnju naših nastavnika smo se smjestili, otišli prošetati do izvora, ali i do najvišeg vrha Banovog brda, vidikovca  s kojeg se vide mnoga sela. Usput smo promatrali okoliš i uživali u ljepotama naše Baranje. Neki učenici su igrali odbojku, neki nogomet, neki šetali, neki sjedili, a učenici sedmih i osmih razreda su imali zanimljivu radionicu o haiku pjesmama. Podsjetili smo se mnogih pojedinosti o pisanju tih pjesama koje potječu iz Japana. Na kraju smo se grupirali od po 4 učenika i dobili zadatak napisati haiku pjesmu o ljepotama naše Baranje. Nismo ni znali da se toliko uživa u stvaranju pjesme. Te smo pjesme još i preveli na mađarski, njemački i engleski jezik. Nakon uživanja u lijepom druženju, svi smo osobi pored nas trebali uputiti nekoliko lijepih riječi.

Naše vrijedne novinarke su cijelo vrijeme pratile i bilježile što se radi, intervjuirale učenike i učitelje o tome kako im se svidio izlet i što su sve naučili, a usput i fotografirale. Za sve nas je bio pripremljen ručak nakon kojeg smo pospremili nered, spremili svoje stvari i uputili se s nastavnicima do Kamenca odakle će nas povesti autobusi do naših kuća. Usput smo se zabavljali, smijali i razgovarali o izletu.

Bili smo malo umorni, ali nam je bio jako zanimljivo i lijepo smo se zabavili, ali i puno toga naučili.

Prilog pripremile, intervjuirale i fotografirale učenice: Lana Poturica, Lara Poturica, Matea Beljak, Petra Jagustin i Nives Salkanović

Fotografije s izleta pogledajte u fotogaleriji

Foto: Luka Balković

objavio: Marijana Jakelić   datum: 24. 9. 2018.