Proljetno čišćenje školskog parka

Već nekoliko godina zaredom u parku naše škole se jedan dan odvoji za proljetno čišćenje školskog parka, uređenje okoliša,  skupljanje lišća, bojanje klupa i sadnju drveća i cvijeća. Ove godine smo to organizirali pred sam početak proljetnih praznika 17. travnja.  Našem parku dajemo proljetni izgled. Više neće biti pun lišća nego pun mirisnog i lijepog cvijeća. Očekujemo da i naše vjeverice iziđu iz svog skloništa i uživaju u lijepoj zelenoj travi i mirisnom cvijeću.

Svaki razred dobije dio parka kojega  će urediti i dalje se brinuti za njega. Učenici od prvog do četvrtog razreda su sa svojim učiteljicama čistili lišće i sadili cvijeće. Učenici 5.a su sa svojim razrednikom uređivali cvjetne posude, dodavali zemlju i čistili lišće. Učenici 5.c su sadili cvijeće, prali i bojali gume i čistili svoj dio parka. Učenici 6.a su uređivali park sa začinskim biljem.  Kreativni učenici 6.c i najbolji slikari iz ostalih razreda koje je odabrala učiteljica likovne kulture  su crtali i bojali grafite po klupama, većinom s likovima iz lektire. Svi su učenici bili jako kreativni i vrijedni. Pomagali su nam i ostali zaposlenici škole – domari i spremačice. Učenici sedmih razreda su s nastavnicom matematike crtali na betonu kružnice. Morali su, uz pomoć štapa, užeta i krede, praviti kružnice. Bilo je zahtjevno, ali su uspješno odradili zadatak. Učenici 7.a su još i posadili cvjetnu gredicu ispred škole. Učenici 7.c su sa svojom razrednicom posadili svoju cvjetnu gredicu i čistili dio parka. Učenici 8.a su sadili cvijeće u kamenjaru i u gumama. Ispred škole su posadili cvijeće u  betonske velike žardinjere.  Učenici 8.c su također bili vrijedni: dio ih je čistio cvjetne gredice ispred škole i začinski vrt, a dio ih je bojao i osvježio štand.

Naš je školski park dobio ljepši izgled, pun je lijepog cvijeća, a svi smo sretni jer smo sudjelovali u njegovom uređenju. Čuvat ćemo ga i paziti da ostane tako lijep i nezagađen. Nadamo se da će još biti ovakvih akcija.

Fotografije s proljetnog čišćenja pogledajte ovdje i ovdje.

Prilog pripremile učenice  7.c Matea Beljak i Lara Poturica

objavio: Marijana Jakelić   datum: 18. 4. 2019.