Plesna smotra „Veseli ritam pokreta“

Plesačice naše škole i članice izvannastavne aktivnosti Suvremenog plesa i ritmike su sudjelovale na plesnoj smotri u organizaciji Mažoretkinja grada Valpova „Veseli ritam pokreta“ povodom Međunarodnog dana plesa.

Plesna smotra je održana  na državnoj razini , jer su sudjelovali plesači i plesačice iz naše županije i drugih  krajeva Republike Hrvatske. PIesala  su djeca iz Valpova, Čepina, Laslova,  Podgorača,  Belog Manastira, Orahovice, Požege, Osijeka , Ogulina i Kneževih Vinograda kao i brojne udruge i vrtići s područja naše županije. Sudjelovalo  je preko 300 plesača i plesačica.

Na smotri je sudjelovalo više od 350 likovnih radova na temu plesa te su tom prigodom podijeljena priznanja i darovi za nagrađene učenike.

Naše djevojčice su se predstavile s koreografijom „Zemlja i voda“  u kategoriji kreativnog plesa s kojom su već sudjelovale u natječaju Hrvatskih voda  „Najmlađi za vode Hrvatske“. Mogli smo vidjeti razne koreografije u kategorijama kreativnog plesa, duet dance i mažoret plesa.

Nastup je bio jako uspješan i vrlo zapažen od strane voditelja drugih plesnih skupina i drugih plesača.  Nakon svečanog postrojavanja  dobili  smo zahvalnice, knjigu „Mažoret ples u Valpovu“ Mirele Skelac inače predsjednice valpovačkih mažoretkinja i platnenu torbicu na koju je tiskan nagrađeni likovni rad Anje Raucher učenice OŠ Antuna Mihanovića iz Osijeka.  Izradili smo i prekrasne fotografije za uspomenu. Sudionicima smotre je poslije nastupa podijeljena okrepa, sendviči i sokovi. Također smo naručili DVD-e sa svim nastupima koje će izraditi učenici Centra za obrazovanje Ivan Štark iz Osijeka sa svojim mentorima.

Posebno se zahvaljujem svim dragim roditeljima koji su izdvojili svoje vrijeme te su vozili djecu i bili nam podrška.

Voditeljica Dunja Kufner

objavio: Marijana Jakelić   datum: 30. 4. 2019.