Sretno Valentinovo

Valentinovo, Sveti Valentin ili Dan zaljubljenih, dan je koji se tradicionalno obilježava 14. veljače. Tog dana sve je u znaku ljubavi, od čestitki pa sve do poklona. Obilježava se i u našoj školi.

Sveti Valentin je bio svetac, mučenik koji je veličao zaljubljenost, ali i ljubav djece i roditelja, prijatelja i drugih koje nosimo u srcu. Povodom Valentinova, u holu naše škole održan je program učenika. Pjevali su, recitirali, plesali. Na kraju, proglašene su tri najljepše kutije. Pobjedu je odnio 8.a. Predsjednici razreda su uzeli razredne kutije i dijelili poštu svom razredu. Bilo je tu pisama zaljubljenih, a sigurno i onih koji su iskazali ljubav prema prijatelju ili nekoj bliskoj osobi.

Sveti Valentin najavljuje i proljeće, buđenje prirode i novi život. I zato: veselite se, volite i slavite ljubav.

FOTOGRAFIJE

Nikša Antić 6.c

Slavili smo Valentinovo

Kao i svake godine, tako smo i ove obilježili jedan od nama najdražih dana u našoj školi -Valentinovo. Ujutro je prvi sat bila  mala priredba učenika u holu naše škole. Prvo su ljubavne pjesme recitirali niži razredi, a onda viši. Poslije toga su učenici zajedno s nastavnicom  Glazbene kulture pjevali ljubavne pjesme i jedna učenica je otpjevala  pjesmu uz pratnju zbora. Za kraj priredbe, učenice iz 5.a su nam otplesale predivan ples. Prije Valentinova svi razredi naprave kutiju za valentinovsku poštu i onda se bira najljepša kutija. Nije bilo lako odabrati jer su učenici pokazali kreativnost i sve kutije su bile fantastične. Treće mjesto osvojili su 7.a, drugo mjesto 4.razred i prvo mjesto 8.a.

Ostali razredi su otišli u knjižnicu po svoje kutije i jedva čekali otvoriti ih da vide pisma. Svi su bili radosni i puni ljubavi.

Lana Poturica, 8.c

objavio: Nebojša Slijepčević   datum: 17. 2. 2020.