MASKENBAL 2020

1. 5.c - Svijet pod morem
2. 7.a - Dalmatineri
3. 6.c - Žive slike

U petak 21. veljače nismo u školu išli uobičajeno – išli smo maskirani. U školi je bilo veselo raspoloženje, glazba je svirala, a učenici i nastavnici su završavali zadnje pripreme za početak maskenbala. Program je počeo u 15:00 sati kad su učenici zajedno sa svojim učiteljima i razrednicima predstavljali svoje maske ispred škole i maskenbal je mogao početi. Osim što su se učenici maskirali, također su i mnogi nastavnici bili maskirani, a i došlo je i puno posjetitelja koji su se maskirali. Sve je to bila vesela i šarena skupina. Uz učenike naše škole, došli su i učenici sa svojim učiteljicama iz PŠ Grabovac i PŠ Karanac. Pridružili su nam se i naši najmlađi iz vrtića sa svojim odgajateljicama.

Program je započeo formiranjem povorke ispred Glavnog ulaza. Potom su skupine maskiranih u pratnji svojih teta iz vrtića i razrednika krenuli na školsko rukometno igralište. Pojedinačno su djeca iz vrtića, a potom i učenici svih razreda uz plesne točke predstavili svoje maske. Program je nastavljen u školskoj dvorani. Prisutni su se mogli okrijepiti uz krafne, hamburgere, čaj i sudjelovati u brojnim igrama. Bilo je natjecanje u plesanju, tko ce brze pojest krafnu bez pomoći ruku - krafnoboj, hranjenje šlagom i druge razne igre. Sve maske su bile zanimljive i lijepe pa je  žiriju bilo teško proglasiti  najbolje i najljepše skupne i maske pojedinaca. Od većih zafrkanata prvo mjesto su osvojili učenici 5.c razreda s maskama iz podvodnog svijeta, drugo mjesto je pripalo učenicima 7.a razreda s maskama 101 dalmatinca, a treće mjesto su osvojili učenici  6.c koji su predstavljali različite poznate slike. Mali zafrkanti, oni od prvog do četvrtog razreda su bili jako zanimljivi i prvo mjesto su osvojili učenici 3.a razreda, drugo mjesto učenici 1.a razreda, a treće učenici 4.a razreda.

Program je završio zatvaranjem Maskenbala i paljenjem Krnje u 18 sati. Time smo otjerali sve nepravde i nevolje, a nakon toga je došao autobus po učenike i otišli smo puni dojmova svojim kućama. Unatoč hladnom i vjetrovitom vremenu, svi su se zabavili, zasladili i uživali. Do novog maskenbala sljedeće godine!

Ugodno iznenađenje kojem smo se posebno obradovali je da 1. nagrada donosi tjedan bez odgovaranja i pizza za cijeli razred, 2. nagrada je 4 dana bez odgovaranja i palačinke za cijeli razred, a 3. nagrada donosi tri dana bez odgovaranja i poklon iz pekarnice za razred.

Posebno trebamo zahvaliti svima na uloženom trudu što smo imali jako dobar maskenbal.

Prilog pripremili:  Nikša Antić učenik 7.c,

Lana Poturica učenica 8.c i

Lana Horvat učenica 5.c

objavio: Marijana Jakelić   datum: 22. 2. 2020.