Upisi učenika u 1. razred osnovne škole - Naputci liječnice

Poštovani roditelji budućih prvašića,

uslijed trenutne situacije postupak vezan za upise učenika u prvi razred osnovne škole je prekinut, no zbog nešto poboljšanih uvjeta u posljednjih nekoliko dana i postupnog povratka zdravstvenog sustava u uobičajeni način rada, nastavlja se proces testiranja u Školskoj medicini odnosno kod liječnice zadužene za našu školu, dr. Ivane Dorušak.

Zbog otežane komunikacije dr. Dorušak me je zamolila da sve naputke vezane za način i postupak testiranja objavim na našoj mrežnoj stranici. Pregled će se vršiti u ZZJZ Osječko – baranjske županije, ispostava Beli Manastir, Školska 5 (DZ Beli Manastir). O točnim terminima pregleda bit ćete obavješteni 10 dana prije pregleda.

Stoga vas molim da za početak pročitate obavijest koju je liječnica poslala. U prilogu se nalaze točne upute i postupak pregleda djeteta te upitnik koji roditelj treba popuniti. Popis dokumentacije koju je potrebno dostaviti e-poštom 3 dana prije termina pregleda nadležnom školskom liječniku -  skolska.beli.manastir@gmail.com
Obavijest možete pročitati na poveznici: Pregled.docx

Osim obavijesti u prilogu na našoj stranici je i izjava koja će vam također biti potrebna, a koju možete preuzeti na sljedećoj poveznici: Upitnik.docx

Za sve eventualne upite, nejasnoće ili detaljnije upute možete se obratiti liječnici putem maila ili telefonskim putem.

Ono što je u ovome trenutku važno naglasiti je to da se proces utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta koje provode Stručna povjerenstva škola i nadležnog ureda za obrazovanje testiranja budućih prvašića u školama još uvijek ne nastavlja Nadležno ministarstvo je pokrenulo žurne postupke izmjene Pravilnika o postupku utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta u skladu sa kontekstom novonastale situacije.

O svemu ćemo Vas obavijestiti kada budemo imali točne informacije.

Ukoliko po tom pitanju bude određenih promjena, naputaka ili informacija, svakako ćete o tome biti obaviješteni čim prije, no ono što je najvažnije za naglasiti je to da nema razloga za brigu jer upis niti jednog djeteta neće doći u pitanje.

Za kraj, sve vas roditelje koji budete pročitali ovu informaciju, molio bih da istu prenesete vašim, susjedima, prijateljima, poznanicima za koje znate da imaju djecu buduće polaznike prvoga razreda kako bismo svi pravovremeno došli do informacija.

Zahvaljujem na razumijevanju i suradnji.

Pedagoginja Andrea Poljarević, prof.

objavio: Andrea Poljarević   datum: 18. 5. 2020.