Voditelj kabineta: Marijana Jakelić

e-mail: marijana.ciric@skole.hr

Informacije: Ponedjeljkom od 8,50 do 9,35 sati ili po dogovoru

Koristan savjet!

Provjerite nude li vaši davatelji internetske usluge još neke dodatne pogodnosti (jeftinija tarifa ili brži Internet), kako biste ih u suradnji s CARNetom mogli ostvariti (detaljnije informacije pronađite na CARNET veza Archives - CARNET).

Ovdje izdvajamo neke od najpopularnijih usluga za učenike:

OFFICE365 za škole

• pristup e-pošti s 50 gigabajta slobodnog prostora,
  • pristup OneDrive pohrani podataka u oblaku s jednim terabajtom slobodnog prostora po korisniku,
  • Office alate (Word, Excel, PowerPoint, OneNote),
  • društvenu mrežu Yammer,
  • Teams koji omogućuje audio i video konferencijske pozive te razmjenu poruka

Korisnici se sa svojim podacima prijavljuju na adresi https://office365.skole.hr i tako dobivaju pristup svim Office 365 alatima i aplikacijama. Za korisničku podršku učenici i nastavnici mogu se obratiti CARNetovoj službi podrške na adresu helpdesk@carnet.hr.

Google Workspace for Education

Google Workspace for Education uslugu čini skup alata koji omogućavaju nastavnicima i učenicima učenje na daljinu i trenutno uslugu koristi skoro 100 milijuna korisnika u svijetu. Google Workspace for Education alatima možete pristupiti svojim elektroničkim identitetom u sustavu AAI@EduHr na skole.hr domeni, uz prethodnu aktivaciju usluge.

Za aktivaciju Google Workspace for Education usluge za svoj skole.hr korisnički račun potrebno se suglasiti s izradom računa u Googleovom javnom oblaku, putem stranica za aktivaciju usluge.

Nakon aktivacije računa možete direktno pristupiti osnovnom paketu Google Workspace for Education alata koji uključuje:

• Gmail – elektronička pošta za skole.hr korisnički račun sa sandučićem e-pošte neograničene veličine, za primanje e-pošte na Google Workspace for Education Gmail potrebno je podesiti prosljeđivanje e-pošte putem CARNET Webmaila prema uputama
  • Google Classroom (Google učionica) – za organizaciju nastave, raspodjelu zadataka i komunikaciju između nastavnika i učenika.
  • Drive (Disk) – za pohranu svih datoteka i pristup datotekama s bilo kojeg uređaja
  • Meet (Virtualni susret) – za pozive, videokonferencije, slanje poruka
  • DocsSheetsSlidesCalendarForms (Dokumenti, Tablice, Prezentacije, Kalendar, Obrasci) – za izradu i dijeljenje dokumenata, proračunskih tablica, prezentacija, vođenje kalendara, izradu anketa ili upitnika
  • Groups (Grupe) – za izradu online grupa za tim, razred ili drugu skupinu i razmjenjivanje e-poruka, surađivanje na projektima ili organizaciju sastanaka
  • Jamboard – prezentacijska ploča

Google Workspace for Education skole.hr korisnički račun moguće je dodati i na tablete iz projekta Škola za život, po postupku opisanim u Pitanjima i odgovorima, a detaljne informacije su u uputama.

Za dodatne informacije nastavnicima o organiziranju nastave putem Google Workspace for Education usluge i alata dostupna je i Googleova stranica Nastava od kuće, kao i radionice dostupne na stranicama Edukacije za nastavu uz Google Workspace for Education.

Google Workspace for Education korisnici ne vide oglase dok koriste uslugu i alate, a korisnički podaci ne koriste se u svrhu analiza radi namjenskog oglašavanja.

Svim ovim uslugama možete pristupiti svojim elektroničkim identitetom u sustavu AAI@EduHr koji za vas otvara administrator imenika u školi (učitelji informatike). S elektroničkim identitetom u sustavu AAI@EduHr dobivate i e-mail adresu kojoj možete pristupati putem CARNetovog Webmaila.

Za dodatne informacije postavite upit putem:
CARNetovog Helpdeska
besplatog telefona 0800 227 638 ili e-maila.

« Veljača 2021 »