ZaČuDiMMo zajedno

Otvaranje Projekta "ZaČuDiMMo zajedno"

Na uvodnoj konferenciji u OŠ Kneževi Vinogradi, u petak, 23.2.2018. je predstavljen projekt „ZaČuDiMMo zajedno“ koji škola provodi u partnerstvu s Gauss development. Projekt je usmjeren na razvoj ključnih kompetencija za cjeloživotno učenje podizanjem razine informacijskih pismenosti učenika osnovnih i srednjih škola.

Projekt je financiran sredstvima Europske unije iz Europskog socijalnog fonda u sklopu poziva za dostavu projektnih prijedloga „Unaprjeđenje pismenosti – temelj cjeloživotnog učenja”.

Ukupna vrijednost projekta iznosi 1.460.119,04 HRK. Projekt je u potpunosti financiran iz ESF-a.

Projektom će se osnažiti odgojno-obrazovni djelatnici OŠ Kneževi Vinogradi kroz edukaciju, a potom i kreiranje inovativnih interdisciplinarnih kurikuluma. Učenici će unaprjeđivati čitalačku, digitalnu, medijsku i multikulturalnu pismenost uključivanjem u nove izvannastavne aktivnosti  te osposobiti se za učinkovito pronalaženje, kritičko vrednovanje i korištenje informacija, kao i za izradu multimedijskih sadržaja.

Čitalačka pismenost:

Kako bi aktivno sudjelovali u današnjem društvu znanja, učenici trebaju biti sposobni doći do informacija razumjeti ih, promišljati o njima i zauzeti kritički stav.

Radionice iz čitalačke pismenosti usmjerene su na vještine koje uključuju pronalaženje, odabir, tumačenje i vrednovanje informacija i podataka iz različitih tekstova u stvarnim, autentičnim životnim situacijama.

Medijska/digitalna pismenost:

Program obuhvaća radionice za pristup, razumijevanje, propitivanje, kritičku analizu, evaluaciju i stvaranje digitalnih i medijskih sadržaja.

Integrirani program medijske i digitalne pismenosti učenicima će ojačati kompetencije korištenja tehnologije za pronalazak i stvaranje informacija, te bolje razumijevanje medijskih sadržaja svakodnevice.

Multikulturalna pismenost

Na uvodnoj je konferenciji projekt predstavljen široj javnosti. Osim ravnatelja, koji je predstavio projekt, javnosti se obratila i Sandra Filpović, v.d. pročelnice Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu, šport i tehničku kulturu.

Pogledajte foto-galeriju.

objavio: Ivica Prgomet   datum: 23. 2. 2018.