Popis učenika u razredu

Aleksandra Šmrčković
Ines Toth

Evo nas na kraju 2. razreda

Sigurno ste se pitali gdje smo dosad. Puno smo učili, radili i uz to se zabavljali pa smo pomalo i zaboravili da bi i vi htjeli nešto pročitati o tome! Pa da ne dužimo!
Učenici našeg razreda: Melisa, Selina, Radmila i Mirko, zajedno sa ostalim prijateljima iz sportske grupe pod vodstvom učiteljice Dunje ,predstavljali su našu školu u B. Manastiru na sportskom natjecanju pod nazivom „ Manje oružja-manje tragedije“. Osvojili su 2. mjesto. Čestitamo! Melisa, Selina, Aleksandra,Antonio i Đorđe zajedno sa svojim mamama sudjelovali su tijekom ove školske godine vrlo aktivno u čitateljskom klubu i jako dobro surađivali sa našom knjižničarkom Ildiko. Hvala svima na suradnji i vidimo se (nadam se) u još većem broju slijedeće školske godine!

Sportski dan u našoj školi obilježili smo malom olimpijadom u dvorani. Iz našeg razreda natjecali su se: Filip,Marijo, Melisa, Ines S., Radmila, Dominik, Nikolina i Martin. Sve je počelo zagrijavanjem uz pjesmu „ Supermen „ , a zatim prozivkom i podjelom u skupine. Uz glazbu i zabavu sve je prošlo brzo, a na kraju su bez obzira na osvojeno mjesto svi bili pobjednici!

Bili smo na jednodnevnoj ekskurziji u Slavoniji. Posjetili smo Đakovo i tamo smo bili u Pastuharni i Katedrali. Nastavili smo prema Našicama i tamo posjetili dvorac D. Pejačević i zavičajni muzej. Dalje nas je put vodio u Požegu. Vidjeli smo uži dio grada i ručali u restoranu „ Grgin dol“. Premda nas je pratila kiša uspjeli smo se i zabaviti i poigrati. U povratku smo stali u Našičkom Markovcu i posjetili privatni Zoo vrt obitelji Bizik. Umorni ,ali zadovoljni sretno smo se vratili kući.

Aktivno smo se pripremali za završnu priredbu povodom Dana škole na kojoj smo nastupali u folkloru i pripremili smo iznenađenje za publiku . Naučili smo KIKI ples. Publika je bila oduševljena.

U sklopu projekta „Škola za roditelje“ organiziran je poludnevni izlet u Osijek , kao posljednje zajedničko druženje ove školske godine. Vozili smo se kompom, posjetili Zoo vrt i počastili se pićem i kolačima u Zoo hotelu i na kraju se poigrali u Zoo landu. Bilo nam je lijepo i nadam se da će nam se ostali roditelji i djeca pridružiti slijedeće školske godine. Hvala roditeljima 2.a na suradnji!
I na kraju 2.razreda pozdravljamo Vas kikijevskim jezikom : DOVIĐENJAKI !

NE UČIM ZA ŠKOLU, NEGO ZA ŽIVOT!

U našem 2.a razredu je 17 vrlo glasnih, pričljivih i aktivnih učenika (9 djevojčica i 8 dječaka).

Učiteljica nam je Mihaela Kikić (mihaela.kikic@os.t-com.hr).

Od 1. razreda uključeni smo u izvannastavne aktivnosti : folklor, ritmika, sportska i likovna grupa. Nastupali smo na školskim priredbama i za naše drage goste iz Amerike. Aktivni smo i u sportskim natjecanjima roditelja i djece za Dan škole. Prošle godine smo posjetili grad Osijek, a sada planiramo posjetiti Đakovo i Našice. Tjedan dana nam je u gostima bila studentica Maja Musa, s kojom smo se sprijateljili i ovim je putem pozdravljamo. Sudjelujemo u projektu „ Škola za roditelje „ zajedno s roditeljima i učiteljicom. Puno učimo, pa smo bili i na natjecanju iz matematike „ Klokan bez granica“. Isto tako, puno čitamo i aktivni smo u čitateljskom klubu roditelja i djece.

Redovito sudjelujemo u akciji prikupljanja starog papira i čišćenju okoliša naše škole. Iako smo još mali mislimo da zajedništvo prirode i čovjeka čuva naše zdravlje. Na maskenbalu smo osvojili 1.nagradu za skupnu masku (Snjegovići) i jako smo ponosni. Da ne učimo za školu, nego za život potvrđuju naše aktivnosti i suradnja roditelja sa školom. Hvala svima koji nas podržavaju u radu!