Popis učenika u razredu

Viktor Szilvaši
Matea Štefinovec
Ema Zagorec

Naš razred ima 27 učenika, 12 dječaka i 15 djevojčica. Svi smo učenici putnici, došli smo u ovu školu u peti razred, a putujemo iz Grabovca i Karanca. Vidi se odmah da djevojčice vladaju razredom pa smo za predsjednika izabrali najomiljenijeg dječaka u razredu, Svena Kranželića.

Naš razred je poseban, nije kao drugi: znamo biti dobri, vrijedni, pametni, ali smo ponekad malo neobuzdani. Ponekad nas je teško umiriti jer smo poprilično velik razred. Ako imamo neki problem, riješimo ga svi zajedno u čemu nam pomaže i naša razrenica Ružica Galamboš. Ponekad se od nas očekuje malo više rada, znamo i sami da bismo mogli više, ali imamo samo jedan mali problem – svi smo se zaljubili. U razredu se svi dobro slažemo i volimo, pomažemo jedni drugima, no ponekad se posvađamo ni zbog čega, ali se brzo i pomirimo. Volimo sve predmete, a od sveg nam je najdraži veliki odmor. Šteta što ne traje malo duže.
Gotovo svi iz razreda se u slobodno vrijeme bavimo nekim aktivnostima. Imamo dosta nogometaša, ali i nogometašica, odbojkaša, rukometaša, vatrogasaca, svirača, plesača, a imamo i jednu djevojčicu koja već nekoliko godina trenira takewando i često osvaja medalje na natjecanjima.
Iako nas ima različitih, nastojimo biti kao jedna velika obitelj i jedno je sigurno – mi se svi jako volimo.