I ove godine naši su se učenici natjecali u rješavanju sudoku zadataka, logičkih mozgalica u kojima je cilj smjestiti brojeve u mrežu tako da se nijedan broj ne ponavlja u redcima, stupcima i označenim blokovima.
Ovo natjecanje u našoj školi održava se već petu godinu zaredom, pod pokroviteljstvom „Hrvatske Mense“, koja promiče logičko razmišljanje i potiče mlade na razvoj intelektualnih vještina.
Školsko natjecanje održano je 24. listopada 2025., a sudjelovalo je 17 učenika od petog do osmog razreda. Čak petero naših učenika plasiralo se na regionalno natjecanje:
- Sara Vučenović, 8.a
- Ava Tatjana Vranić, 8.a
- Dunja Trbović, 7.a
- Roko Kramarić, 8.a
- Dorian Majorić, 7.a

Regionalno natjecanje održano je 22. studenoga u III. gimnaziji u Osijeku. Sudjelovali su učenici osnovnih i srednjih škola u trima kategorijama: Bistrići (1.–4. razred OŠ), Kadeti (5.–8. razred OŠ) i Juniori (1.–4. razred SŠ).
Naših pet sudoku majstora natjecalo se u kategoriji Kadeti i ostvarilo sjajne rezultate.
Poseban uspjeh ostvarila je Sara Vučenović, koja se plasirala na državno sudoku natjecanje. Državno natjecanje održat će se od 12. do 14. prosinca 2025. u Vodicama.
Svim sudionicima ovogodišnjeg natjecanja upućujemo iskrene čestitke na uloženom trudu, upornosti i ostvarenim rezultatima. Ponosni smo na sve naše učenike koji su s puno entuzijazma predstavljali školu i pokazali zavidne logičke vještine.
Posebne čestitke zaslužuju Sara Vučenović i njezina mentorica Maja Matijević na iznimnom uspjehu i plasmanu na državnu razinu. Sara je svojim radom i predanošću još jednom dokazala koliko naši učenici mogu postići kada im se pruži prilika i poticaj.
Sari želimo puno uspjeha u nastavku natjecanja i radujemo se što će upravo ona predstavljati našu školu na državnom sudoku natjecanju!

Mirela Bazikić



