Sveti Nikola 2023.

„Sveti Nikola, starac s bijelom bradom,

Došao je u našu školu, jutros tiho, kradom…

Godina za tren proleti, u goste nam je stigao opet svima,

Nikola naš dobri, sveti, s raznim slatkim darovima…“

PRIREDBA SVETI NIKOLA 6.12.2024., autor: Ivana Norac

Povodom blagdana Svetog Nikole održana je priredba učenika od 1. do 4. razreda. u holu naše škole.

Program je započeo pjesmom i plesom “Sveti Niko svijetom šeta“ u izvedbi 1.a r.,  pod vodstvom učiteljice Mihaele Kikić. Uslijedio je igrokaz 4.a „Cipele sv. Nikole“ koji je s učenicima uvježbala učiteljica Dunja Kufner. Zatim su učenice 1.a interpretirale pjesmicu „Sveti Nikola“ koju je pripremila učiteljica Mihaela Kikić. Igrokazom „Uspavani  sv. Nikola“ predstavili su se učenici 3.a,  koji je pripremila učiteljica Kristina Čičak. Uslijedile su recitacija 2.a „Pismo svetom Nikoli“ i pjesma „ Dragi sveti Nikola“ s učiteljicom Marijom Banović.  Za kraj  priredbe  učenici 4.b su zaplesali veseli božićni ples koji je osmislila učiteljica Olja Đurkas.

Cijeli program je izvrsno vodila učenica 3.a r. Milena Petrović. Kolega Saša Musa je utjelovio lik svetog Nikole i razveselio svojim dolaskom  djecu podijelivši im slatkiše koje je pripremio naš ravnatelj Ivica Prgomet.

Sve učiteljice RN  su sa svojim učenicima na kreativnim i likovnim radionicama izrađivale božićne ukrase od prirodnih, recikliranih i ostalih materijala. Pripremale su izložbe slika, božićnih čestitki izrađenih raznim likovnim tehnikama, scenografiju i kostimografiju za priredbu sv. Nikoli. Svojim  idejama  i suradnjom, povezujući nastavne sadržaje i međupredmetne teme osmislile su i uvježbale, te ovom priredbom dočarale nadolazeće blagdansko vrijeme.

Zahvaljujem se svima na suradnji!                                                                                                        Mihaela Kikić, učiteljica

objavio: Ivana Norac   datum: 11. 12. 2023.