vijesti

Obavijest za plan upisa djece u prvi razred osnovne škole za 2020./2021. Vijest ima dokument u privitku

Autor: Ivica Prgomet, 5. 6. 2020. 10:01

U privitku Vam dostavljamo obavijest za plan upisa djece u prvi razred osnovne škole za 2020./2021.

Školsku godinu na području Osječko-baranjske županije.

Obustavlja se upis u prvi razred

Autor: Andrea Poljarević, 16. 3. 2020. 10:39

Od ponedjeljka 16. ožujka 2020. godine obustavljaju se sve aktivnosti vezane uz upis djece u 1. razred osnovne škole.

Osnovne škole i zdravstvene ustanove do daljnjeg neće provoditi postupak utvrđivanja psihofizičkoga stanja djece radi upisa u prvi razred osnovne.

Stručna povjerenstva škola i upravni odjeli u županijama nadležni za obrazovanje, odnosno Gradski ured za obrazovanje Grada Zagreba dužni su putem medija, oglasnih ploča odgojno-obrazovnih i zdravstvenih ustanova, neposrednih poziva i na drugi primjeren način obavijestiti roditelje školskih obveznika o novim rokovima rasporeda pregleda.

Upisi u 1. razred osnovne škole za školsku godinu 2020./2021. provest će se nakon završetka provedbe postupaka utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta radi upisa u I. razred osnovne škole prema već utvrđenom ili novom rasporedu kojeg će utvrditi nadležna tijela u županiji, odnosno Gradu Zagrebu temeljem dogovor s osnovnim školama te će o tome obavijestiti roditelje.

Plan UPISA u PRVI razred OSNOVNE ŠKOLE Vijest ima dokument u privitku

Autor: Ivica Prgomet, 4. 2. 2020. 08:07

PLAN UPISA djece u prvi razred osnovne škole  za 2020./2021. školsku godinu

Sukladno Planu upisa Upravnog odjela za obrazovanje u Osječko-baranjskoj županiji obavještavamo kako su  Obveznici upisa u osnovnu školu, za školsku 2020./2021. godinu, djeca rođena u razdoblju od

1. travnja 2013. do 31. ožujka 2014. godine.

Prije upisa u prvi razred osnovne škole obvezno je utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta.
Psihofizičko stanje djeteta utvrđuje Stručno povjerenstvo osnovne škole koje će napraviti plan nakon izvršene predprijave.

PREDPRIJAVE

primat će se u razdoblju

od 3. veljače do 17. veljače 2020. god.

u redovnom vremenu tajništva škole

na telefon 031/730-661 ili

putem ankete na mrežnim stranicama škole:

Potrebni podaci:  Ime, prezime, datum i mjesto rođenja, OIB djeteta, adresa stanovanja i kontakti roditelja

Podaci se prikupljaju/čuvaju/obrađuju u navedenu svrhu u skladu s Općom uredbom o zaštiti osobnih podataka (GDPR).

Pozivamo roditelje da uredno prijave prebivalište i boravište djece (doseljenje, preseljenje i sl.).

Za roditelje koji ne upišu dijete u osnovnu školu, sukladno odredbi članka 19. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školu, propisana je novčana kazna za prekršaj.

PREGLEDI

djece odvijat će se prema rasporedu kojega će Stručna povjerenstva osnovnih škola dogovoriti s nadležnim liječnicima školske medicine i oglasiti na oglasnim pločama i mrežnim stranicama škola.

Nakon izvršenih predprijava roditelj će dobiti povratnu informaciju o terminu i tijeku pregleda.

U slučaju da dijete ne može pristupiti utvrđivanju psihofizičkoga stanja u vremenu koje je utvrđeno rasporedom pregleda, roditelj je dužan do 31. svibnja 2019. godine o tome obavijestiti Stručno povjerenstvo škole kojoj dijete pripada prema upisnom području, koje će utvrditi drugo odgovarajuće vrijeme, a najkasnije do početka školske godine.

*Za prijevremeni upis, odgodu  upisa u prvi razred, privremeno oslobađanje djeteta od upisa u prvi razred osnovne škole te upis učenika u prvi razred osnovne škole kojoj ne pripada prema upisnom području potrebno je ispuniti dodatne obrasce. Dodatne informacije kao i obrasce zahtjeva mogu se dobiti u osnovnoškolskoj ustanovi, a nalaze se i na mrežnoj stranici Škole,  Upravnom odjelu za obrazovanje: www.obz.hr ili se mogu preuzeti osobno u spomenutom Uredu.

« Listopad 2020 »