> Predmeti  > Informatika

e-mail: marijana.ciric@skole.hr

Informacije: Ponedjeljkom od 8,50 do 9,35 sati ili po dogovoru

Koristan savjet!

Provjerite nude li vaši davatelji internetske usluge još neke dodatne pogodnosti (jeftinija tarifa ili brži Internet), kako biste ih u suradnji s CARNetom mogli ostvariti (detaljnije informacije pronađite na  www.carnet.hr/ucenici/pristup_internetu).

Od zanimljivih sadržaja za učenike, na prvom mjestu valja izdvojiti CARNetov Portal za škole  (http://www.carnet.hr/eduhr) na kojem možete pronaći mnoštvo edukativnih tekstova i korisnih savjeta koji će vam pomoći u školskim i slobodnim aktivnostima.

Ovdje izdvajamo neke od najpopularnijih usluga za učenike:

CARNet i Microsoft Hrvatska odnedavno pružaju i uslugu Office365 besplatno za sve učenike:

• pristup e-pošti s 50 gigabajta slobodnog prostora,
  • pristup OneDrive pohrani podataka u oblaku s jednim terabajtom slobodnog prostora po korisniku,
  • Office alate (Word, Excel, PowerPoint, OneNote),
  • društvenu mrežu Yammer,
  • Lync koji omogućuje audio i video konferencijske pozive te razmjenu poruka

Korisnici se sa svojim podacima prijavljuju na adresi https://office365.skole.hr i tako dobivaju pristup svim Office 365 alatima i aplikacijama. Za korisničku podršku učenici i nastavnici mogu se obratiti CARNetovoj službi podrške na adresu helpdesk@carnet.hr.

Svim ovim uslugama možete pristupiti svojim elektroničkim identitetom u sustavu AAI@EduHr koji za vas otvara administrator imenika u školi (učitelji informatike). S elektroničkim identitetom u sustavu AAI@EduHr dobivate i e-mail adresu kojoj možete pristupati putem CARNetovog Webmaila.

Za dodatne informacije postavite upit putem:
CARNetovog Helpdeska
besplatog telefona 0800 227 638 ili e-maila