Školi za rođendan

DAROVI ŠKOLI ZA ROĐENDAN OD 8.c RAZREDA

Autor: Ivica Prgomet, 29. 6. 2016. 23:58

Učenici 8.c razreda presadili su cvijeće  u veće lončanice u svojoj učionici.

Dvije lipe su zasadili u školskom parku.

U sklopu projektnog dana održan je eko kviz. Učenici 8. a i 8. c bili su podijeljeni u dvije skupine i natjecali su se iz ekologije.

Školi na dar

Autor: Ivica Prgomet, 23. 5. 2016. 09:00

Učenici 5.a, 5.c,7.a, 7. c razreda i njihovi razrednici Slavojka Petrović, Monika Samardžić, Ivica Prgomet i Nebojša Slijepčević su svojoj školi darovali mnogo darova, kako to i priliči kada se obilježava rođendan. Zajedničkom akcijom doprinijeli smo ljepšem izgledu škole i školskog parka. Kupili smo četiri brzorastuća drveta paulovnije i zasadili ih u školskom parku. To drvo ima mirisne ljubičaste cvjetove. Izrazito je dekorativno, naraste i do 20 metara. Idealno je za izradu namještaja i violina. Prekrasni veliki listovi su prava tvornica kisika. Budući da je ova vrsta drveta jako cijenjena u Kini, postoji tradicija da se prilikom rođenja djevojčice u dvorištu sadi ovo drvo za sreću. Ono se prilikom djevojčine udaje siječe i koristi za izradu namještaja budućim supružnicima!

Zasadili smo i uljepšali balkon predivnim crvenim muškatlama, naravno kupili smo saksije i zemlju za cvijeće. U školskom dvorištu napravili smo dva cvjetna kamenjara. U njih smo posadili raznoliko ukrasno grmlje i cvijeće.

Mi učenici smo mnogo toga naučili o biljkama i drveću. Naučili smo kako ih treba pravilno zasaditi, zalijevati i prihranjivati kako bi zablistale u svoj svojoj ljepoti. Dogovorili smo se da ćemo redovito brinuti o svojim biljkama kako bismo pokazali odgovornost u izvršavanju svojih zadataka i kako bismo uživali u zajednički uređenom okolišu škole.

Učenici 5.a, 5.c, 7.a i 7.c r.

Školi za rođendan - Učenici 1.a

Autor: Ivica Prgomet, 15. 5. 2016. 00:29

Naša škola slavi 55. rođendan,

poklanjamo joj malen dar:

mušmulu, malinu, forziciju

i bijeli jorgovan.

Od srca školo, za tvoj dan,

Želimo ti SRETAN ROĐENDAN!

Učenici 1.a i učiteljica Mihaela Kikić

Poklon 2.a

Autor: Ivica Prgomet, 28. 4. 2016. 19:58

2. a razred je, školi  za rođendan, poklonio dvije biljke.
Jedna je sadnica voćke oskoruše, druga je puzavica glicinija.
Zasađene su u školskom parku.

Poklon školi za rođendan

Autor: Biljana Vuković, 18. 4. 2016. 14:39

Ove godine naša škola slavi 55. rođendan. Povodom toga odlučili smo joj pokloniti predivne kućice koje će uljepšati drveće u našem školskom parku i razveseliti vjeverice i ptičice novim kućicama.

Static HTML

« Prosinac 2017 »