VEČER MATEMATIKE 2023.

Večer matematike manifestacija je koju je 2013. iniciralo Hrvatsko matematičko društvo. Sastoji se od skupa interaktivnih radionica i predavanja koja potiču izgradnju pozitivnog stava učenika prema matematici. Sudjelovanje u zanimljivim aktivnostima otkriva često zaboravljenu zabavnu stranu matematike, stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te pokazuje da matematičke probleme svakodnevno uspješno rješavamo, iako toga često nismo ni svjesni.

Ovogodišnja Večer matematike održala se 7. prosinca 2023. u 17 sati i u našoj školi.

Trideset učenika predmetne nastave naše škole, šest roditelja i dvije učiteljice matematike Mirela Bazikić i Maja Matijević ovogodišnju Večer matematike proveli su na zabavno-matematičkom Pub kvizu koji se održao i ove godine, kao i prošle, baš iz razloga jer su učenici zaista uživali u ovoj formi kviza koja utjelovljuje znanje, natjecanje i zabavu. Natjecalo se 10 ekipa učenika i roditelja te je, kao i prošle godine, pobjednik kviza bila ekipa Konkurencija čiji su članovi Marko Vučenović, Sara Vučenović i Lucija Damjanov. Drugo mjesto osvojila je ekipa Mušketiri koju su činile muške snage 6.a razreda – Matej Horvat, Luka Ćosić i Roko Kramarić. Za treće mjesto odigralo se i posebno kolo procjene jer su dvije ekipe bile izjednačene po bodovima – dodatni zadatak u kojemu su ekipe trebale procijeniti duljine školske ploče u centimetrima. Nakon dodatnoga kruga treće mjesto osvojila je ekipa Zimski vilenjaci, odnosno učenice 7.c razreda – Tara Stanojević i Lara Novački. Učenicima su uručene prigodne nagrade.

S obzirom na to da se učenicima ovakva forma Večeri matematike izrazito sviđa (danima prije 7. prosinca su se po hodnicima škole dogovarale ekipe i razmišljalo o strategijama pobjednika), već sada počinjemo razmišljati o pitanjima i zadatcima za sljedeću godinu.

Također, naše učiteljice razredne nastave Mihaela Kikić, Marija Banović, Kristina Čičak, Dunja Kufner i Olja Đurkas zajedno su sa svojim učenicima uspješno svladali postavljene zadatke uz pomoć i podršku roditelja učenika.

U radosnom i veselom raspoloženju 14 učenika zajedno s roditeljima i učiteljicama, mjerili su, crtali, računali, bacali kockice, slagali kartice, sličice i fotografije, rušili čunjeve i smišljali razne matematičke zadatke.

Učenici su se okrijepili sokovima i grickalicama.

Večer matematike prošla je uspješno i u želji kako će nam se sljedeće godine pridružiti puno veći broj učenika i njihovih roditelja.

S veseljem i nestrpljenjem čekamo sljedeću matematičku večer druženja i zabave.

učiteljice Dunja Kufner i Maja Matijević

objavio: Ivana Norac   datum: 14. 12. 2023.