Inin Zeleni pojas odabrao projekt „Začinimo školu“

Autor: Marijana Ćirić, 10. 10. 2017.

Sredinom srpnja dobili smo vijest da je naš projekt Stvaranje školskog vrta začina i ljekovitog bilja - Začinimo Školu odabran za realizaciju između stotinjak prijava u sklopu programa  Zeleni pojas - natječaja za sufinanciranje projekata u području zaštite okoliša i prirode 2017. u organizaciji Ine – Industrije nafte, d.d. Ovaj se natječaj održava od 2014. godine, a ovogodišnji se natječaj po prvi puta odvijao online i prijave su se vršile isključivo preko Zeleni pojas web stranice (www.ina.hr/zelenipojas ).

Našim projektom će biti obuhvaćeno sufinanciranje stvaranja školskog vrta, sadnja ljekovitog bilja i začina, uređenje površine unutar vrta, izrada staza, kreiranje baze podataka vrsta koje su posađene, izrada QR kodova, te tri edukativne radionice

Aktivnostima koje će se sprovesti u sklopu našeg projekta poput edukacijskih radionica, sadnje bilja, pripreme tla za sadnju, briga o vrtu, izrada QR kodova omogućit će stvaranje svojevrsne učionice na otvorenom te promjena odnosa učenika prema školskom parku kao mjestu odmora i uživanja, a ne samo prostora kod škole.

Radovi na projektu započeli su u rujnu 2017., a završetak projekta očekuje se u svibnju 2018. godine.

Ravnatelj Ivica Prgomet povodom početka realizacije projekta izjavio je:

„Ovaj projekt podržavam u potpunosti iz razloga što će učenici i djelatnici Škole kroz sadnju začinskog i ljekovitog bilja naučiti iz prakse što se sve može upotrijebiti u prehrani i liječenju. Vrt će biti ispred glavnog ulaza Škole s kojim ćemo se ponositi, te druge educirati.

Ostale fotografije vrta pogledajte u fotogaleriji

« Veljača 2018 »