Naš doprinos zajednici

Naša škola je sudjelovala na natječaju Naš doprinos zajednici koji Regionalna zaklada „Slagalica“ raspisuje za pet slavonskih županija, dva puta godišnje. Našem projektu Uređenje školskog dvorišta u PŠ Grabovac dodijeljena su nepovratna sredstva u visini 15 000 kn za nabavku potrebnog materijala.

Ostala sredstva za dovršenje projekta osigurali smo iz vlastitih izvora a dio smo dobili od Općine Čeminac.

Projektom je predviđeno uređenje sportskih terena, postavljanje drvene ograde do ulice i žičane ograde oko škole, uređenje parka sa fontanom i klupama te sadnja drveća. Radovi su započeli 01. rujna, a trebaju završiti do 31.prosinca 2010. Prvo smo poravnali školsko igralište uz pomoć strojeva i djelatnika Općine, zatim su djelatnici naše škole (domari) ukopali i zabetonirali metalne nosače ograde. Bojenje metalnih stupova i drvenih daščica radili su roditelji volonteri, djeca i učiteljice. Nakon toga domari su postavili drvenu ogradu a žičanu ogradu postavili su roditelji volonteri. Na uređenju parka ispred škole sudjelovali su brojni roditelji i volonteri iz mjesta kao i djelatnici naše škole.

Donacijom Mjesnog odbora Grabovac kupili smo 20 sadnica smreka koje smo posadili uzduž ograde. Usitnjavanje, poravnavanje i sijanje trave na školskom igralištu pomogli su djelatnici Poljoprivrede Brestovac. Ostalo je još postavljanje fontane, koju zbog vremenskih uvjeta (niskih temperatura) odgađamo ugraditi do proljeća kada će biti i svečanost povodom završetka projekta. Uređenjem školskog dvorišta doprinijet će se poboljšanju kvalitete nastave i vremena koje djeca provode u školi i vrtiću, a utjecat će i na povećanje sigurnosti djece u vremenu koje provode u školskom dvorištu jer se škola nalazi uz cestu i djeca su svakodnevno izložena opasnosti stradavanja u prometu.

Ostale fotografije možete vidjeti u foto galeriji.

Voditeljica projekta Sofija Petrović

objavio: Ivica Prgomet   datum: 16. 12. 2010.