Dan sigurnijeg Interneta 2021.

Već tradicionalno i u dugogodišnjoj praksi, drugog utorka u mjesecu veljači obilježavamo Dan sigurnijeg Interneta. Kako bi učenike upoznale s opasnostima koje se kriju na Internetu, pobrinule su se učiteljice informatike Ana Štigler i Marijana Jakelić te su s učenicima provele niz aktivnosti.

(Marisa Plavec, 6.a)

Učenici razredne nastave na satu Informatike čitali su slikovnicu pčelice Netice i njezinih prijatelja. Učenici su prepoznali niz problema s kojima su se susreli likovi u priči te su se upoznali s načinima kako izbjeći neugodne i opasne situacije do kojih je moguće doći u korištenju Interneta. Nakon ozbiljnog razgovora uslijedio je zabavni dio gdje su učenici zaigrali edukativnu igru Interland koja nudi mogućnost ovladavanja sigurnijim metodama rada na Internetu.

Učenici predmetne nastave imali su ozbiljniji zadatak – projektni zadatak u kojem su morali istražiti dobre i loše strane Interneta te kako bi oni mogli učiniti Internet boljim mjestom.

Istražene informacije predstavili su u videoanimaciji korištenjem digitalnog alata Powtoon.

Pojedini radovi učenika bit će dio evaluacijskog dijela eTwinning projekta „Pet koraka do istine“ kojeg učiteljica Marijana Jakelić provodi s učenicima tijekom tekućeg polugodišta. U sklopu projekta, osim što su izrađivali videoanimaciju, anonimno su ispunili anketu o provođenju slobodnog vremena za računalom.

Uz naslovni, još tri izdvojena rada možete pogledati u sljedećim videozapisima, dok radove ostalih učenika pogledajte na padletu ispod videozapisa:

(Marko Hazenauer, 5.c)

(Leonarda Marodi, 8.a)

(Kristijan Frank, 8.c)

Radovi ostalih učenika:

Dan sigurnijeg Interneta s učenicima 6.c razreda obilježila je i učiteljica Likovne kulture Dubravka Kolčić-Drlje. Učenici su izrađivali digitalne plakate sa savjetima kako biti siguran na Internetu. Njihove radove pogledajte u nastavku.

Napisala: Marijana Jakelić, učiteljica informatike

Uredila: Izabela Pleša, učiteljica hrvatskog jezika

objavio: Marijana Jakelić   datum: 22. 2. 2021.