Predprijave za upis u 1. razred osnovne škole 2022./2023. školske godine

Poštovani roditelji,

u tijeku su predprijave djece za upis u prvi razred 2022./2023., a obveznici polaska u osnovnu školu djeca su rođena u razdoblju od 1. travnja 2015. godine do 31. ožujka 2016. godine te djeca kojoj je u prethodnoj godini odgođen upis u prvi razred.
Predprijave školskih obveznika primat ćemo:

od 1. do 11. veljače
u redovnom vremenu tajništva škole, svakim radnim danom na broj telefona

03​1/730 -661 (tajništo škole)
ili putem ankete na mrežnim stranicama škole:

Nakon obavljene predprijave (Potrebni podaci:  Ime, prezime, datum i mjesto rođenja, OIB djeteta, adresa stanovanja i kontakti roditelja) roditelji će na dostavljeni e-mail ili adresu ukoliko isti ne koriste pravovremeno dobiti obavijest o vremenu testiranja u školi (kod školske pedagoginje) te o terminu pregleda školske liječnice.

Pod opširnije pročitajte više o prijevremenom upisu, kao i odgodi upisa.

1.)  Zahtjev za prijevremeni upis djeteta u prvi razred
(za dijete koje će do kraja tekuće godine navršiti šest godina, a nije školski obveznik) roditelj podnosi Upravnom odjelu za obrazovanje i mlade (Obrazac 6.) najkasnije do 31. ožujka 2022. godine.  Po uredno podnesenom zahtjevu, nadležno tijelo će dijete uvrstiti na popis djece za osnovnu školu kojoj dijete pripada prema upisnom području.

2.) Odgoda upisa u 1. razred –
Stručno povjerenstvo škole, nakon provedenog postupka utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta, može predložiti nadležnom tijelu odgodu upisa u 1. razred za jednu školsku godinu (članak 9. stavak 2. Pravilnika o postupku utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta, učenika te sastavu stručnih povjerenstava.

3.) Za upis djeteta u prvi razred u školu kojoj ne pripada prema upisnom području,
roditelj zahtjev podnosi školi u koju želi upisati dijete, a ravnatelj nakon odluke o prihvaćanju molbe to potvrđuje na obrascu zahtjeva. No dijete mora biti pregledano po Stručnom povjerenstvu škole kojoj pripada prema mjestu stanovanja. Upis u drugo upisno područje moguć je samo ako ne izaziva povećanje broja razrednih odjela u osnovnoj školi u koju se upisuje.

4.) Privremeno oslobađanje djeteta od upisa u prvi razred osnovne škole
ostvaruje dijete kojemu je zdravlje teško oštećeno, a čiji su roditelji u skladu s posebnim propisima stekli pravo na status roditelja njegovatelja, odnosno dijete koje je s obzirom na vrstu, stupanj i težinu oštećenja steklo pravo na skrb izvan obitelji ili pravo na pomoć i njegu u kući. Zahtjev za prijevremeno oslobađanje od upisa u prvi razred osnovne škole, roditelj podnosi nadležnom tijelu (Upravnom odjelu za obrazovanje i mlade) (Obrazac 6.) Uz Zahtjev se prilaže medicinska dokumentacija o zdravstvenom i razvojnom stanju, te nalaz i mišljenje jedinstvenog tijela vještačenja.

Navedeni obrasci zahtjeva mogu se naći i na web stranici Upravnog odjela za obrazovanje i mlade (www.obz.hr) a objavljeni su u sklopu ove Odluke i na našoj web stranici škole.

Roditelje, čija djeca imaju teže zdravstvene teškoće, molimo da prijavu izvrše što ranije, kako bi se na vrijeme obavile potrebne specijalističke pretrage radi utvrđivanja primjerenog programa školovanja.

Nakon provedenih testiranja i utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta (testiranja spremnosti u školi i zdravstvenog pregleda u Školskoj medicini) bit će službeni upis djece 2022./2023. školske godine 6. i 7. lipnja 2022. godine (ponedjeljak i utorak), u vremenu od 8.oo – 12. 00 i od 16.00 - 19.00 sati.

Sve ostale aktualnosti vezane za upis u 1. razred osnovne škole, možete naći na našoj web stranici.

Predsjednica Stručnog povjerenstva škole: Andrea Poljarević, prof.pedagogije i hrvatskog jezika i književnosti

objavio: Andrea Poljarević   datum: 2. 2. 2022.

« Svibanj 2024 »