„BLAGO DANU KOJI POČNE MIRISIMA KRUHA“

Mjesec listopad u kojem obilježavamo Dane zahvalnosti za plodove zemlje i Dane kruha ove godine podario je obilje sunčanih dana. Učenici su cijeli tjedan imali radionice, donosili razne plodove jeseni, slikali i uređivali prostor.
Posjetili smo pekaru u našem selu gdje su nam pekari pokazali nastajanje krušnih i pekarskih proizvoda.

Naš stol obogatili su vrijedni roditelji, bake i djedovi,  koji su izradili i donijeli razne krušne proizvode, slastice, kojima smo se svi častili.
Prigodnu priredbu smo održali u holu škole. Kreativni i marljivi učenici od 1. do 4. razreda su sa svojim učiteljicama: Marijom Banović, Kristinom Čičak, Dunjom Kufner ,Oljom Đurkas i Mihaelom Kikić pripremili priredbu: razne igrokaze, pjesme i recitacije.
„Mlin na vodi pjesmu pjeva ,klipi, klipi, klipi, klap i recitaciju o kruhu, pjevali su nam i recitirali učenici 1.a razreda
„Jesen nam ponosno pokazuje sve svoje bogatstvo – bogatstvo boja, plodova, mirisa i okusa… tako su nam učenici 2.a razreda prikazali igru šumskih stanovnika i zapjevali „Pjesmu o jeseni“!
„Čas na glavu, čas na bok, pada kesten tik-tak-tok. ..“ učenici 3.a razreda su nam izveli recitaciju „Kestenjske kiše“  i  „Priču o djedu.
„Cijele noći ,pekar radi, iz pećnice kruh već vadi“,  pjesmicu: Što radi pekar ? i Kruh, izveli su nam učenici 3.b razreda , a zatim  igrokazom  ispričati priču“ Kako je kruh, sveti kruh“ , koji trebamo poštovati.
„Biti dobar kao kruh, on tebe kamenom, ti njega kruhom“, sve su to mudre izreke o kruhu koje su nam učenici 4.a razreda izrekli na više jezika, i prikaz darova „Krruh naš”.
Zbor pod ravnanjem učiteljice Valentine Nekić Ivanov  izveo je više izvedbi:  Alfi Kabiljo, Zdravo maleni i   Crnačku duhovnu: O, dođi Bože
Vjek hvaljen budi, izveo je 4.a razred s vjeroučiteljicom Ljiljanom Grgić.
Velečasni je molitvom i blagoslovom zahvalio na hrani i  plodovima rada vrijednih ruku učenika i njihovih obitelji.

S OVIM DIVNIM IZVEDBAMA OBILJEŽILI SMO JOŠ JEDAN DAN ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE I DANE KRUHA. NJEGUJEMO OBIČAJE I KULTURNU BAŠTINU NAŠEG KRAJA .

HVALA

„IZ ZEMLJE SE BILJKE VIJU,
NA SUNCU NAM ONE ZRIJU.
DRAGO SUNCE, ZEMLJO DRAGA,
HVALA VAM ZA VAŠA BLAGA“
Kristina Čičak

objavio: Marijana Jakelić   datum: 21. 10. 2022.

« Svibanj 2024 »