Dan broja π - Međunarodni dan matematike

Svake godine 14. ožujka obilježava se Dan broja  ali i Međunarodni dan matematike. Osnovne i srednje škole, učiteljski fakulteti i razne udruge koje se bave odgojem i obrazovanjem taj dan provode različite aktivnosti kojima obilježavaju ovaj „matematički blagdan“.

Učenici i nastavnice naše škole i ove su godine osmislili i proveli niz različitih, zanimljivih i poučnih aktivnosti kojima su učenicima i široj javnosti ukazali na važnost matematike, ali i na to koliko matematika može biti zabavna.

Učenici 8.a i 8.c razreda primijenili su znanja koja im je na satima informatike prenijela nastavnica Marijana Jakelić te su izradili prezentacije u Figmi na temu broja .

Učiteljica glazbene kulture Valentina Nekić Ivanov zajedno s učenikom 6. c razreda Dominicom Dumančićem povezala je glazbu i broj  te su udruženim snagama odsvirali decimale broja . Na sljedećoj poveznici možete poslušati i pogledati ovaj glazbeno-matematički uradak!

Učenici 7.a razreda na satima likovne kulture s učiteljicom Dubravkom Kolčić Drlje slikali su, crtali i ukrašavali simbol broja . Najuspješniji radovi izloženi su na školskom panou.

Učenici 5.a, 6.a i 6.c razreda sudjelovali su na natjecanju u recitiranju decimala broja . Na natjecanju je sudjelovalo 16 učenika navedenih razreda, dok su ostali učenici prisustvovali natjecanju kao navijači i podrška. Učenici koji su se natjecali motivirano su se pripremali, no sljedeća tri učenika bila su najbolja:

1. učenica Sara Vučenović izrecitirala je točno 87 decimala broja ,
  2. učenik Ognjen Prokić točno je izrecitirao 50 decimala broja ,
  3. učenica Iva Jovanović točno je izrecitirala 32 decimale broja .

Čestitamo svim učenicima koji su sudjelovali u natjecanju, a pogotovo učenicima koji su osvojili jedno od prvih triju mjesta! Aktivnost je osmislila i vodila nastavnica matematike Maja Matijević.

objavio: Andrea Poljarević   datum: 22. 3. 2023.

« Svibanj 2024 »