POSJET POVIJESNO-ZNANSTVENOM KAMPU „hiSTEMory“: Učenički kamp znanja, vještina i zabave

Ljubitelji STEM-a i učenja na drukčiji način, radoznalci, istraživači i kreativci naše škole, 21. travnja 2023. godine -  jedanaest učenika predmetne nastave pod vodstvom nastavnika povijesti Vedrana Hozjana i nastavnica matematike Mirele Bazikić i Maje Matijević, posjetili su Povijesno-znanstveni kamp hiSTEMory.

Kamp već drugu godinu za redom organiziraju dvije nastavnice iz OŠ Dobriša Cesarić u Osijeku – nastavnica  matematike Anita Čorak i nastavnica povijesti Jelena Červenjak Kmoniček. Cilj je kampa popularizacija STEM-a u nastavi, s posebnim osvrtom na STEM u nastavi povijesti.

Kamp je osmišljen kao druženje učenika osnovnih škola uz brojne znanstvene radionice, interaktivne kvizove, Code&Dance razgibavanje, razgledavanje mobilne zvjezdarnice i još mnogo toga, a sve s ciljem popularizacije znanosti uz dobru zabavu i ugodno druženje.

Naši su učenici sudjelovali u svim aktivnostima. Naučili su dosta novog i korisnog koje će moći primijeniti u svom radu. Izrađivali su različite predmete tijekom radionica i dobro se zabavili.

Učenici su učili kroz zabavu, igru i pokuse, istraživali su i isprobavali nove stvari. Svaki novi pokušaj ili pogreška doveo ih je do neke spoznaje zbog čega će bolje razumjeti svijet oko sebe.

Nadamo se da ćemo i sljedeće godine posjetiti naše prijatelje i kolege u OŠ Dobriša Cesarić!

Učiteljica Maja Matijević

objavio: Ivana Norac   datum: 27. 4. 2023.

« Svibanj 2024 »