Dan sporta

Nakon što nam kišovito i tmurno vrijeme nije dozvoljavalo da tradicionalno održimo Dan sporta u našoj školi, ipak smo dočekali tu sunčanu srijedu, 14. lipnja, kada smo nastavu u učionicama zamijenili sportskim aktivnostima.

Područne škole zajedno su obilježile Dan sporta u PŠ Karanac, a učenici su se ekipno natjecali u različitim igrama. Raspored sportskih aktivnosti u matičnoj školi zaista je bio bogat i svatko je mogao pronaći neki sport za sebe. Učiteljice razredne nastave organizirale su za svoje učenike štafetne igre u dvorani, a najuspješnija skupina dobila je pehar. Druženje su nastavili u dvorištu škole igrajući graničar. Na vanjskom nogometnom terenu igrao se mali nogomet uz pravu navijačku atmosferu s tribina. Čak su tri utakmice završile pucanjem penala i sve do kraja bilo je neizvjesno tko će pobijediti. Penali su donijeli sreću 8.c, 7.a i 5.c razredu, a u utakmici šestaša pobijedio je 6.c razred.

U hodniku škole igrali su se stolni tenis, stolni nogomet i pikado, u knjižnici su se igrale društvene igre, a nakon maloga nogometa vanjski teren bio je pretvoren u poligon za bicikle. Istovremeno su se vani odvijale štafetne igre i badminton, a u hladu su se igrali šah i boćanje. Nakon što smo se svi okrijepili ukusnim ručkom koji je za nas pripremila naša kuharica Ana, učenice su u dvorani zaigrale rukomet. Najprije su u utakmici učenica šestih razreda pobjedu odnijele učenice 6.c razreda, a potom su se učenice 5.c razreda u napetoj utakmici izborile za pobjedu protiv 5.a. Učenice su se potom zagrijale u odbojkaškoj utakmici kako bi bile spremne za glavni događaj - utakmicu protiv učitelja. Igralo se na dva dobivena seta po 25 poena, a ove je godine uvjerljiva pobjeda s dva dobivena seta pripala učenicima koji su bili predvođeni izvrsnim odbojkašicama Karlom Marinović, Larom Kečkeš i Lucijom Damjanov. Učenicima još jednom čestitamo i jedva čekamo revanš sljedeće godine!

Ivana Kurilj, nastavnica hrvatskoga jezika

objavio: Ivana Norac   datum: 15. 6. 2023.

« Svibanj 2024 »