Projektni dan - POZDRAV DUNAVU!

Projektni dan – Pozdrav Dunavu

U četvrtak 30. travnja učenici i djelatnici naše škole posjetili su Batinu. Bio je to projektni dan na kojemu su učenici, uz ugodno druženje, ponešto i naučili. Krenuli smo ujutro ispred škole.

Prvo nam je odredište bio spomenik Batinskoj bitci. Tamo je Vedran, nastavnik povijesti i zemljopisa, održao kratko i zanimljivo predavanje o tom značajnom događaju. Oko nas se pružao predivan pogled prema Dunavu. Uživajući u tome, nakratko smo se odmorili te zabilježili nekoliko fotografija. Uz laganu šetnju, uputili smo se do pristaništa, luke. Nakon obilaska okoline i divljenja moćnom Dunavu, uslijedio je doručak na travi. Odlična atmosfera stalno je bila prisutna. Nakon prikupljanja podataka o biološkoj raznolikosti i ostalih aktivnosti, busevima smo se uputili na Zeleni otok. Nakon kratke vožnje bili smo okruženi predivnim krajolikom. Neki su na Zeleni otok stigli pješice. Nije nam dugo trebalo da se smjestimo. Tada je započela prava zabava i druženje. Dok su jedni roštiljali, drugi su se uputili u istraživanje prirode. Uživali smo u njezinim ljepotama. S jedne strane veliki i brzi Dunav, s druge šuma i njezine čari. Oko 11,30 h uslijedio je ručak pod sjenicom.

Sve što je lijepo kratko traje. Tako je i našem projektnom danu ubrzo došao kraj. Oko 13 h pokupili smo svoje stvari te se uputili kućama. Pomalo umorni, no ipak zadovoljni vremenom koje smo proveli u prirodi i ugodnom druženju.

Pročitajte malo više o Batini:

PLAN PUTA

08:00 Polazak ispred Škole  autobusima

08:45 Okupljanje na spomeniku u Batini.

09:30 Spuštanje stazom u mjesto Batinu do pristaništa, luke

Doručak na travi (učenici nose sa sobom)

10:00 Obilazak okoline, orijentacija u prostoru, prikupljanje podataka o biološkoj raznolikosti (fotodokumentacija) i druge planirane aktivnosti razrednika i predmetnih nastavnika.

10:30 Autobusima na zeleni otok (tamo nas čeka ručak)

11:30 Ručak pod sjenicom

12:00 Prikupljanje smeća do najmanje sitnice (svaki učenik svoje, vreće)

12:30 Povratak učenika razredne nastave (Provjeriti popise učenika)

13:00 Povratak učenika predmetne nastave (Objasniti učenicima da je po dolasku kući obavezno presvlačenje, pregled tijela i tuširanje.)

Na prvom satu po povratku u učionicu, analizirati dojmove i prikupljene podatke, izraditi zidne novine

PONJETI Učenici:

repelenti, žlica, porcija, nešto za pečenje, ražanj, sok, fotoaparat, pecaljka NE …

Pogledajte foto-galeriju.

Priloženi dokumenti:
Projektni_dan_-_izlet_-_Pozdrav_Dunavu_2015.pdf (162.17 KB)

objavio: Ivica Prgomet   datum: 30. 4. 2015.