SPORTSKI DAN U NAŠOJ ŠKOLI

Sportski dan je sigurno najbolji i najluđi događaj u našoj školi.

Ove godine smo ga proslavili 2. 6. 2009. Na taj dan svatko od nas ima priliku pokazati svoje vještine i umijeće u raznim aktivnostima. Učenici i nastavnici u školu su došli u sportskom izdanju. Turnir u nogometu „otvorile“ su djevojčice koje su pokazale kako se igra nogomet bez imalo pripreme.

Naime, utakmica je obećavajuća kad amateri stupe na teren.

Na terenu, a i izvan njega, bilo je svega - od povlačenja za majicu, čupanja za kosu, padanja na pod, smijeha pa sve do gubitka lopte. Odmah su se prepoznali talenti, ali nažalost i antitalenti.
Ekipa iz A razreda pobijedila je ekipu iz C razreda rezultatom 2:0 no, usprkos tome obje ekipe su zajedno slavile. Nakon toga slijedio je onaj pravi, muški nogomet.
 Dečki iz osmih razreda istrčali su na igralište i odigrali prvu utakmicu koja je završila rezultatom 4:1 za 8.a.

Ali navijači su bodrili i navijali za obje ekipe.
Pravo iznenađenje definitivno su bili učenici iz petih i šestih razreda.

Pokazali su da, iako su najmlađi, znaju što znači igrati nogomet. No, najbolji su pobijedili, a to su učenici iz sedmog razreda.

Iako je bilo hladno i malo je kišilo, sportski dan nije mogao proći bez „tradicionalnog“ prskanja i polijevanja vodom pa su nastavnici motrili „sumnjive“ učenike i oduzimali im boce s vodom.

A kako ne bismo otišli kući gladni, naša je kuharica Ana uz pomoć nekoliko nastavnika skuhala fini grah, a za svoj trud dobila je zadovoljna dječja lica. Kada je turnir završio, učenici su se uputili kućama. Neki pomalo mokri, neki pomalo tužni što je sve tako brzo završilo. No, najvažnije je da smo se svi zabavili i da je sve prošlo u redu. Nadamo se da će sljedeće godine sportski dan u našoj školi biti još bolji.

objavio: Ivica Prgomet   datum: 9. 6. 2009.