Sportski dan škole

U našoj školi se sportski dan obilježio 15. lipnja. Učenici su jedva dočekali taj dan jer nije bilo nastave. Na programu su bile različite igre kao potezanje užeta, nogometa i ono čemu smo se najviše radovali – kupanje na bazenima.

Ujutro smo, kao i svaki dan, u školu došli autobusom. Neki su čak došli i biciklima.

Prva igra na redu bila je potezanje užeta. Djeca su se odazvala u velikom broju i bilo je uzbudljivo gledati tko će prije odvući uže. Pobjednik je bio onaj koji je prvi odvukao uže na svoju stranu. Snage su odmjerili skoro svi razredi i pobjednik je bio 7.c. Kada je ta igra završila, bilo je još vremena do nogometa pa su nastavnici i učenici odlučili otići na bazene da se malo osvježimo. U 11 sati smo se svi vratili u školu kako bismo bodrili naše igrače. Došli su nogometaši iz Osijeka i Darde.

Prvu utakmicu su igrali Kneževi Vinogradi i Osijek. Osijek nas je pobijedio, unatoč golovima Brune Barata i Fabijana Domitreka. Drugu utakmicu su odigrali Kneževi Vinogradi i Darda, ali ovaj put 6.c i 7c. Pobijedili smo  rezultatom 8:3.

Treću utakmicu odigrali su Osijek i Darda. Pobjednik je bio Osijek.

Poslije utakmica i bodrenja naših nogometaša, svi smo otišli na bazene.

Tako smo završili sportski dan koji smo proveli lijepo i zanimljivo.

Nakon potezanja užeta, djeca su se okrijepila.

Nastavnici također.

Naša prva utakmica s Osnovnom školom Ljudevita Gaja iz Osijeka.

Živi zid spasio nas je od neuspjeha, ali su gosti ipak pokazali veću spremnost pa nas pobijedili na domaćem terenu.

Nastavnici i učenici bodre naše nogometaše.

Bili smo blizu, ali ne dovoljno…

Zadnje upute pred važan susret.

Ukoliko želite vidjeti kako nam je bilo, možete pogledati fotografije.

objavio: Ivica Prgomet   datum: 15. 6. 2010.