LINO VIŠEBOJAC

S nestrpljenjem smo očekivali 5. ožujak jer nam taj dan u školu dolazi Lino višebojac. Danima smo se pripremali, pravili navijačke rekvizite, s našim učiteljicama izrađivali plakate, ukrašavali školu i dvoranu da bismo što ljepše dočekali drage nam goste. Linu su zajedno dočekali učenici matične škole Kneževi Vinogradi i učenici područnih škola Karanac i Grabovac sa svojim učiteljicama i učiteljima.

Naša škola nije velika, imamo 221 učenika, ali smo zajedno s voditeljem Robertom Anićem napravili sjajnu atmosferu. Priključili su nam se i učenici naše Glazbene škole sa svojim učiteljima. Najveće oduševljenje u nama su izazvala dva gosta, sjajni sportaši gimnastičar Robert Seligman, vrhunski sportaš na konju s hvataljkama i atletičar Dario Prekl, mladi uspješni skakač s motkom. Družili su se s nama, pomagali nam u rukometu i skupnim igrama, „natjecali“ se protiv nas u sportskom nadmetanju pa su ih „pobijedili“ učenici Nika Stipić iz 4.g i Ramon Petrešev iz 7.c u izvođenju slobodnih udaraca. Nakon toga su nam dijelili autograme i slikali se s nama. Učenici novinari su proučili sve o uspjesima naših sjajnih sportaša i nakon natjecanja ih zamolili za intervju što su oni rado prihvatili. Zvijezda cjelokupnog programa je bio i medvjedić Lino koji nas je oduševljavao i zabavljao svojim izvedbama.

Pripremili smo i kulturno-umjetnički program kojim smo predstavili dio onoga što znamo. Sve nas je oduševilo pjevanje naše Melani Jurak, učenice 7.c koja je otpjevala pjesmu Shallow pa ju je voditelj odmah pozvao na finalno natjecanje koje će se koncem svibnja održati u Koprivnici. Bili su jako dobri i naši mali reperi, sve nas je oduševila svojim nastupom Doris Cako, učenica 3.a razreda koja nam je pokazala svoje gimnastičko umijeće. Učenica 8.a razreda Dunja Lukić nam je pročitala svoj uradak koji je imao temu Svijet po mom i zaslužila velik pljesak. Potrudili su se i učenici u zboru kao i naše plesačice. Najbolju navijačku masku je imao učenik 3.a razreda Matteo Pataki koji je predstavljao malog Linu. Sportski dio natjecanja se sastojao od nekoliko disciplina na kojima su se naši učenici borili. Veselu atmosferu su upotpunjavali navijači koji su glasno s tribina bodrili natjecatelje povicima i transparentima. Zato je Lino odlučio sve navijače nagraditi ukusnim proizvodima s likom Lina. Najnapetiji dio je bio proglašenje pobjednika natjecanja. Bili su to Martina Prugovečki iz 7.c s osvojenih 130 bodova i Ivano Toth iz 6.a razreda s osvojenih 160 bodova. Njih dvoje će, zajedno s Melani Jurak, predstavljati našu školu na finalnom natjecanju.

Bio je to jedan od najveselijih i najljepših događaja u našoj školi. Uživali smo u sjajnom natjecanju i vrhunskom vođenju cijelog programa, a sve su to popratile i novinarske ekipe iz Sportskih novosti i Jutarnjeg lista koje su objavile priloge o gostovanju Line višebojca u Osnovnoj školi Kneževi Vinogradi, o veseloj atmosferi kojoj smo svi zajedno pridonijeli.

Prilog pripremile učenice 5.c razreda Lana Horvat i Mia Soka s učiteljicom Ružicom Galamboš

objavio: Marijana Jakelić   datum: 5. 3. 2020.