PRIOPĆENJE o upisu djece u 1. razred za 2014./15.

Poštovani roditelji prvoškolaca!

Naselja: Kn. Vinogradi, Grabovac, Mitrovac, Karanac, Kamenac, Jasenovac, Mirkovac i Sokolovac

Prema Zakonu o osnovnom školstvu u prvi razred OŠ upisuju se djeca koja do 1. travnja 2014. navršavaju šest godina života (DJECA ROĐENA U RAZDOBLJU OD 1. travnja 2007. do 31. ožujka 2008.)

Priopćenje o upisu.pdf

U prvi razred OŠ mogu se upisati i djeca koja su rođena prije 31. Ožujka 2008. ( nemaju navršenih 6 godina života, a imat će ih do 31. kolovoza 2014.). U tu svrhu osoba koja se brine za dijete podnosi pismeni zahtjev Uredu državne uprave (Osijek, Županijska 4/III kat, do 30. travnja 2014.)  da odobri da se dijete uvrsti u popis za liječnički pregled, kako bi povjerenstvo za upis utvrdilo je li dijete sposobno za školu.

OBRAZAC OVOG ZAHTJEVA RODITELJI MOGU DOBITI U OŠ KN. VINOGRADI, Uredu državne uprave, njegovoj ispostavi u B. Manastiru, Kralja Tomislava 53. ili WEB stranici www.udu-obz.hr.

(Prilikom podnošenja zahtjeva za prijevremeni upis djeteta u osnovnu školu  treba priložiti presliku rodnog lista i domovnice (bez obzira na datum izdavanja), a dijete NE TREBA dovoditi.

Prije upisa u prvi razred obavezno je utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta doraslog za upis (pregledi se moraju obaviti najkasnije do 5. lipnja 2014.).

Pregledu je obvezno nazočan roditelj ili staratelj djeteta, odnosno osoba koja se brine za dijete (sa zdravstvenom iskaznicom djeteta).

Prijavu za pregled djeteta prije upisa treba obaviti u Školi  (PREDPRIJAVA do 28. veljače, 2014. u Kn. Vinogradima u tajništvu Škole  kod pedagoga Bogdana Zelića (učiteljica Marija BANOVIĆ, u Grabovcu kod učiteljice Tajane POTURICA i u Karancu kod učiteljice Ildiko FARKAŠ).

Pregled će biti obavljen u Domu zdravlja B. Manastir ( Dr. Jelena Burazin), po utvrđenom rasporedu o čemu će te biti pismeno obaviješteni.

Odgoda upisa djeteta u 1. razred može se odobriti (uz opravdan razlog) za samo jednu školsku godinu. Roditelj podnosi zahtjev Uredu državne uprave (nakon provedenog postupka utvrđivanja psihofizičkog stanja) uz obrazloženje i/ili mišljenje stručnjaka koji provodi rehabilitacijske postupke, uz mišljenje stručnog povjerenstva o potrebi odgode ili potvrde da se dijete nalazi (ili će se nalaziti) na bolničkom liječenju duljem od mjesec dana (obrasci na www.udu-obz.hr)

Učenik se može upisati u prvi razred i u školu kojoj ne pripada prema upisnom području, ako to ne uzrokuje povećanje broja odjela u školi u koju se upisuje – što je (uz zahtjev roditelja) dužan pismeno potvrditi ravnatelj škole (dijete treba biti pregledano od povjerenstva škole iz koje dolazi).

Za dijete obuhvaćeno bilo kojim oblikom predškolskog odgoja realizator predškolskog programa (Dječji vrtići) dostavlja Školi mišljenje o razvojnim potrebama s obveznom naznakom u koju će školu dijete biti upisano (Za kontakt s vrtićima zadužuju se učiteljice: Marija BANOVIĆ - Kn. Vinogradi, Tamara PRUGOVEČKI  I-IV (Tajana POTURICA) u PŠ Grabovac i Ildiko FARKAŠ I-II u PŠ Karanac).

Za dijete koje je bilo obuhvaćeno zdravstvenim, rehabilitacijskim ili socijalnim postupkom, dokumentaciju dostavlja Školi (roditelj ili osoba koja se brine za dijete).

Roditelji čija djeca imaju teže zdravstvene teškoće, molimo da prijavu izvrše što ranije, kako bi se na vrijeme obavile potrebne specijalističke pretrage radi utvrđivanja primjerenog oblika školovanja.

UPIS DJECE U PRVI RAZRED PROVODIT ĆE SE U OŠ KN. VINOGRADI

U DANE 02. i 03. LIPNJA, 2014.

od 8 do 12 sati i od 16 do 19 sati u školskoj knjižnici OŠ Kn. Vinogradi

(02.06.14. i 03.06.14. od 8:00 do 12:00 M. BANOVIĆ i B. Zelić,

02.06.14. od 16:00 do 19:00 I. Farkaš,

a 03.06.14. od 16:00 do 19:00 T. Poturica).

Prilikom upisa roditelj ili staratelj obavezan je priložiti:

1. Potvrdu o pregledu djeteta ( rodni list i domovnica nalazi se u Školi)
  2. Osobnu iskaznicu ili uvjerenje o mjestu stalnog ili privremenog boravišta.
  3. Izjavu o izbornim programima (vjeronauk, njegovanje jezika manjine)

PS: Izvješće na propisanom obrascu treba dostaviti Uredu državne uprave i Ispostavi ureda u B. Manastiru najkasnije do 5. lipnja 2014. –pedagog Bogdan Zelić, predsjednik upisnog povjerenstva (31 300 B. Manastir, Kralja Tomislava 53/, tel: 702-574, 703-876 (lokal 231), fax: 703-876).

Ravnatelj:

Ivan Prgomet

objavio: Ivica Prgomet   datum: 5. 2. 2014.

« Svibanj 2024 »